Aicina interesentus uz sarunu ar Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras Ģeodēzijas departamenta direktoru Ivaru Liepiņu

Ceturtdien, 29. novembrī, plkst 17.00 Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” 215.telpā (2.stāvā) būs interesanta tikšanās ar Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras Ģeodēzijas nodaļas vadītāju Ivaru Liepiņu. Sarunas tēma – „Strūves ģeodēziskais loks”.

Strūves loks ir triangulācijas mērījumu ķēde, kas stiepjas no Ziemeļu ledus okeāna līdz Melnajai jūrai, un ir garākā un precīzākā ģeodēzisko uzmērījumu sistēma, kas tapa 19.gadsimtā un ir nosaukta vācu izcelsmes Krievijas impērijas astronoma un ģeodēzista Frīdriha Georga Vilhelma Strūves vārdā. Vienīgais pasaulē UNESCO Pasaules kultūras mantojums, kas pieder vienlaicīgi vairākām valstīm.

Šajā vasarā Rīgas Skolēnu pils Eiropas kultūras pulciņš organizēja ekspedīciju „Strūves loka punktu meklēšana Igaunijā un Lietuvā”. Ekspedīcijas turpināsies arī Norvēģijā, Somijā, Krievijā, Baltkrievijā, Ukrainā, Moldovā, Latvijā. Plānojam veidot starptautisku projektu Strūves loka popularizēšanai.

Esam mēģinājuši izprast, kā ar triangulācijas ķēdes palīdzību var aprēķināt Zemes formu, bet mūsu prātojumi izrādījās aplami. Varbūt jums ir idejas? Būs iespēja tās pārbaudīt sarunā ar ģeodēzijas ekspertu.

Piedalīties aicināti arī vecāki un visi interesenti!

Attēls no: https://www.puhkaeestis.ee/et/struve-geodeetiline-kaar-unesco-maailmaparand

Informāciju sagatavoja: Tatjana Gvozdeva,  Eiropas kultūras pulciņa interešu izglītības skolotāja