Kursi

Aicinām uz kursiem „Skatuves kustība, pantomīmas pamati, ielu teātris”

Rīgas Interešu izglītības metodiskais centrs aicina interešu izglītības skolotājus – skolu teātru režisorus pieteikties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmas „Skatuves kustība, pantomīmas pamati, ielu teātris” 12 stundu apjomā apguvei. Kursi notiks 20. un 22. oktobrī no plkst. 10.00 – 15.00 Bērnu un jauniešu centrā “Rīgas Skolēnu pils”, Krišjāņa Barona ielā 99. Lektore – Ina Bērziņa, Pedagogs, pantomīmas meistare, skatuves kustību un veselības sporta speciāliste, pilates studijas “Pilates Room” vadītāja.

Programmas tematika:

  1. Skatuves kustība. Pantomīmas, klaunādes, itāļu delartiskās komēdijas izcelsme. Ievads vēsturē. Pantomīmas pirmsākumi meklējami senajās civilizācijās, kad cilvēkiem vēl nebija attīstījusies valoda un kā saziņas līdzekli izmantoja zīmes un žestus. Pantomīma senajā Grieķijā, Romā. Pantomīmas valoda. tradīcijas. Commedia Dell’Arte, Laterna Magika un citi virzieni. Pantomīma, kustību teātris Latvijā (R.Ligers, M.Tenisons, A.Rūtentāls, S.Orinska u.c.)
  2. Iesildīšanās vingrinājumu kompleksa veidošana, stājas korekcijas vingrinājumi. Pantomīmas stils. Mīmu spēle. Imaginatīvā ķermeņa tehnika. Ģeometriskā pantomīma. Dramatiskā improvizācija. Pantomīmas, klaunādes, itāļu delartiskās komēdijas un skaņu, ritmu elementu izmantošana, pielietojums dramatiskā teātra izrādēs, ielu teātru priekšnesumos.
  3. Pantomīmas tehnikas. Piecas pamata emocijas veidi. Atmosfēra. Telpas radīšana. Laika radīšana. Improvizācija gan individuāli, gan grupā. Maskas. Praktiskie vingrinājumi. Etīžu izveide

 

Inai Bērziņai ir pieredze skatuves kustības, pantomīmas, klaunādes un itāļu delartiskās komēdijas žanros, pašai uzstājoties un veidojot uzvedumus , kā arī vadot prakstiskas un metodiskas nodarbības bērniem, jauniešiem, veidojot ar tiem dažādus ielu tēatru un iekštelpu performances.

Pieteikuma anketu iesūtīt elektroniski gunars.antapsons@intereses.lv

Norises laiks: 20.10.2020 - 22.10.2020
Norises vieta: Bērnu un jauniešu centrs “Rīgas Skolēnu pils”, Krišjāņa Barona ielā 99, Rīgā

Pieteikuma anketa


Aicinām pieteikties kursu programmai “Augstspieduma tehnika grafikas mākslā – kolagrāfija”

Rīgas Interešu izglītības metodiskais centrs aicina interešu izglītības skolotājus pieteikties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmas Augstspieduma tehnika grafikas mākslā – kolagrāfija” (8 stundas) apguvei.

Programma  norisināsies divās daļās 2020. gada 12. un 19. oktobrī no plkst. 10.00. līdz 13.15 Rīgas Jauno tehniķu centrā, Bauskas ielā 88, Rīgā. Lektore – Grafikas darbnīcas vadītāja, māksliniece – grafiķe Ieva Helmūte.

Programma  sniegs teorētiskās zināšanas par kolagrāfijas pamatprincipiem, tehnisko paņēmienu daudzveidību un to izmantošanas iespējām mākslas nodarbībās, tā iepazīstot vienu no daudzveidīgākajām grafikas mākslas tehnikām – kolagrāfiju. Tiks iegūtas praktiskas iemaņas – zīmējot, gatavojot iespiedformas (klišejas); trīs veidu kolagrāfijas iespiedformu estampu drukas, izmantojot augstspieduma krāsas uz ūdens bāzes.  Kompozīcijas izveide – vārds saistītā rakstā; kopēšana uz iespiedformas; kompozīcijas izveide ar auklu un līmi, kā arī redukcijas princips kolagrāfijas tehnikā, izmantojot vienu iespiedformu/klišeju.

Tiks demonstrēti piemēri, būs praktiskais un individuālais darbs. Materiāli praktiskajām nodarbībām tiks nodrošināti.

Nokļūšana:

  • 10.tramvajs, 23. un 26. autobuss, pieturas nosaukums Stērstu iela/CSDD
  • 60.autobuss (Ziepniekkalns – Ķengarags), pieturas nosaukums Ķekavas iela.

Pieteikuma anketu iesūtīt elektroniski gunars.antapsons@intereses.lv.

Norises laiks: 12.10.2020 - 19.10.2020
Norises vieta: Rīgas Jauno tehniķu centrs, Bauskas iela 88, Rīga

Pieteikuma anketa


Aicinām pieteikties kursu programmai “Muzikālā materiāla izveide un apstrāde horeogrāfiju veidošanai”

Rīgas Interešu izglītības metodiskais centrs 17.septembrī  no plkst. 10.00-15.00 klātienē un 9. oktobrī tiešsaistē organizē 12 stundu profesionālās pilnveides kursu programmu “Muzikālā materiāla izveide un apstrāde horeogrāfiju veidošanai”.  Lektore – Elīna Karaseva. Kursos tiek uzņemti dalībnieki ar priekšzināšanām Reaper.

Kursu saturs:

  • Darbs ar audio failiem programmā Reaper (skaņas failu importēšana, montāža, failu eksportēšana, saglabāšana u.c.)
  • Ieskats nelielu audio ierakstu veidošanā, ko iespējams realizēt mājas apstākļos. Praktiska demonstrācija balss ierakstu veidošanai ar USB mikrofonu, izmantojot  diktofonu, kā arī ar USB skaņas karti.
  • Praktisks darbs ar audio failu apstrādi (skaņas spiediena līmeņa izlīdzināšana dažādām fonogrammām, audio faila palēnināšana/paātrināšana, montēšana u.c.)

Kursa ietvaros paredzēts radošs praktiskais mājas darbs, lai nostiprinātu jaunās zināšanas.

Kursu programma tiks realizēta divās daļās:

–           pirmā nodarbība notiks klātienē 17. septembrī, Rīgā, Baltāsbaznīcas ielā 14.

–           otrā nodarbība notiks tiešsaistē 9. oktobrī. Nodarbībā tiks analizēti kursu dalībnieku mājasdarbi, kā arī sniegtas atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem.

Pieteikuma anketu iesūtīt gunars.antapsons@intereses.lv.

Norises laiks: 17.09.2020 - 09.10.2020
Norises vieta: Bērnu un jauniešu centrs "Laimīte", Baltāsbaznīcas iela 14 un tiešsaistē

Pieteikuma anketa