Bērnu jogas grupas „Bindu” skolotāja atgriežas no komandējuma ASV

Šoruden oktobrī mans ilgi gaidītais ceļojums uz Ameriku piepildījās un es apmeklēju divas skaistas pilsētas – Čikāgu un Ņujorku. Viens no galvenajiem mērķiem bija paskatīties, kā dzīvo progresīvā amerikāņu tauta, izpētīt viņu dzīvesveidu (arī pašai to izbaudīt), apmeklēt jogas nodarbības pie saviem amerikāņu kolēģiem un redzēt skaistos tempļus.

Dzīvojot Amerikā (veģetāra dzīvesveida piekritēju ģimenē) es lietoju uzturā produktus, kurus piedāvā Makrobiotika. Modernas Makrobiotikas pamatos ir austrumu filozofija par “in” un “jan” līdzsvaru, katram produktam piemīt kāda no šīm enerģijām, tāpēc ir svarīgi būt izglītotam šajā jomā, lai veidojot savu ēdienkarti, cilvēks papildinātu savu enerģiju ar uzņemtā ēdiena enerģiju. Makrobiotika apgalvo, ka, lai uzturētu savu veselību labā stāvoklī, uzņemtajai pārtikai jābūt ekoloģiskai, sabalansētai, un to vēlams iegūt netālu no dzīvošanas vietas (tātad, audzēt pašam vislabākajā gadījumā).

Katru rītu es ar saviem amerikāņu draugiem skrēju un vingroju: Čikāgā – skolas stadionā, bet Ņujorkā – Centrālajā parkā. „Central Park” – tā ir paradīze visiem, kuriem patīk aktīvs dzīves stils vai vienkārši daba. Cilvēki ir smaidīgi, laipni un pretim nākoši. No rīta tāda smaidu deva pozitīvi uzlādē uz visu dienu!

Esmu apmainījusies pieredzē ar savu amerikāņu kolēģi – jogas pasniedzēju Marku. Man bija sniegta „anti – gravity” jogas stunda. Pie griestiem ir piekarināti speciali šūpuļtīkli, kuros notiek jogas pozas izpildīšana. Ļoti bieži pozas ir apgrieztas – ar galvu uz leju. Tādā veidā labi var izstiept mugurkaulu, uzlabot asinsriti smadzenēm. Tāds vingrošanas veids lieliski relaksē gan fiziski, gan mentāli.

Ņujorka fascinēja ar atpazīstamām ainām no filmām, mākslas literatūras vietām. Apskatīju Times Square, Washington Square, memoriālu Dvīņu torņiem, Rokfellera centru un Linkolna centru ar slaveno Metropolitan operu. Noskatījos Brodvejas mūziklu slavenajā Lyric Theatre. Tāpat veselu dienu pavadīju Metropolitena muzejā.

Čikāga satriec ar savu moderno arhitektūru un tempļiem. Bahajas templis (The Baha’i House of Worship for North America) – viens no skaistākajiem bahaisma tempļiem visā pasaulē. Tā ir  unikāla arhitektoniska celtne, tā pat arī Bahajas reliģija ir unikāla. Galvenā tās koncepcija ir – visi cilvēki ir vienlīdzīgi, bet pasaule – domāta visiem. Pabiju arī Mandirā (BAPS Shri Swaminarayan Mandir Chikago) kas ir pasakains indiešu templis un īsta Indijas saliņa. Tas tika uzcelts tikai 16 mēnešu laikā ar 1700 brīvprātīgo palīdzību no visas pasaules. Šis templis tika celts tā, lai izturētu visus laika un dabas stihiju pārbaudījumus, kalpotu vairāk par tūkstoš gadiem un atgādinātu visām paaudzēm par cilvēku nesavtīgumu.

 

Divpadsmit skaistas, piepildītas un ar pozitivitāti uzlādētas dienas Amerikā jogas skolotājai no Latvijas – tā ir fantastiska pieredze un enerģijas rezerve ilgam laikam.

 

Tatjana Binde,

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

Bērnu jogas grupas „Bindu”

Interešu izglītības skolotāja

tbinde@inbox.lv

www.rsp.lv