Vidusskolēni aicināti piedalīties gadskārtējā stipendiju konkursā “LVM Bioekonomikas skola”

Lai vairotu izpratni par meža resursu augošo lomu vides problēmu risināšanā, AS “Latvijas valsts meži” (LVM) jau piekto gadu kopā ar biedrību “Zaļās mājas”, AS “Latvijas Finieris”, SIA “Rīgas meži” un Valsts izglītības satura centru organizē stipendiju konkursu vidusskolēniem – “LVM Bioekonomikas skola”.

Trīs kārtās jaunieši iepazīst, pēta dabā un risina jautājumus, kuri skar inovatīvo bioekonomikas jomu. Savu redzējumu plakātam par bioekonomiku un šī gada tēmu – koksnes biorafinēšana – vidusskolēni var iesniegt konkursa pirmajai kārtai līdz 2021. gada 31. janvārim

Līdz 2021. gada 31. janvārim savu pirmās kārtas plakātu reģistrē elektroniskajā anketā. Konkursa NOLIKUMS.

Labāko plakātu autoriem būs iespēja gūt jaunas zināšanas konkursa otrajā kārtā, kur attālināti kopā ar nozares ekspertiem būs iespēja gūt izpratni un jaunas zināšanas, kas palīdzēs veidot video vēstījumus ANO Starptautiskajai Meža dienai.

Stipendijas iegūst 3 labāko video vēstījumu autori, kuru darbi būs izpelnījušies visaugstāko žūrijas un Facebook skatītāju balsojumu. Pirmās vietas ieguvējam par labāko vēstījumu ANO Starptautiskajai Meža dienai LVM piešķir 700 eiro stipendiju, otrās vietas ieguvējam – 500 eiro, trešās vietas ieguvējam – 300 eiro. SIA “Rīgas meži” piešķir stipendijas radošāko darbu autoriem no Rīgas pilsētas skolām 500 eiro apjomā, kā arī AS “Latvijas finieris” piešķir stipendijas par inovatīvu koksnes produktu atainojumu 250 eiro apmērā.

Koksnes biorafinēšanas tematā apvienojas gan ķīmijas un fizikas, gan tehnoloģiju un ekonomikas discplīnas, un tas tiks ieviests kā starppriekšmetu temats arī jaunā mācību satura ietvaros, lai īstenotu kompetenču pieeju izglītībā. Sadarbojoties AS “Latvijas valsts meži” (LVM), LU Starpnozaru izglītības inovāciju centra (LU SIIC) un Koksnes ķīmijas institūta speciālistiem projekta “Skola 2030” ietvaros jau ir radīti jauni mācību un metodiskie materiāli par koksnes biorafinēšanu vidusskolu 11. klasēm. “Plānots šo tematu no 2020./2021. mācību gada ieviest arī pārējās Latvijas skolās,” atklāj LU SIIC eksperts kompetencēs balstīta mācību satura izstrādē Kārlis Greitāns.

Reģistrācijas anketa un papildinformācija par stipendiju konkursu pieejama vietnē www.lvm.lv/bioekonomika.