Skolēnu pilī viesojas Francijas skolēni

No 17. līdz 23. maijam Bērnu un jauniešu centrā „Rīgas Skolēnu pils” viesojās kultūras vēstures un televīzijas pulciņa projekta “Rīga – Normandija” partneri – Francijas skolēni no Normandijas pilsētas Lizjē.

Projekta mērķis ir iepazīt un salīdzināt Latvijas un Normandijas kultūras, dabu un, it īpaši, jūras piekrastes – Latvijas un Normandijas piejūras ciemus, pilsētas, piekrastes.

Pirms tikšanās – mācību gada laikā skolēni veidoja un demonstrēja prezentācijas par savām skolām, pilsētām un valsti. Latvijas apmeklējuma laikā viesi iepazinās ar Rīgas arhitektūru un jūgendstilu,  iepazinām kūrortpilsētu Jūrmalu, ostas pilsētu Ventspili, Kaltenes akmeņaino krastu, Kolkas ragu un Jūrkalnes stāvkrastu. Francijas delegācija iepazinās arī ar Latvijas skolu sistēmu un Rīgas Skolēnu pils pulciņu darbu. Nākamais projekta solis būs Rīgas skolnieku vizīte Francijā.

Kad projekts būs beidzies, apkoposim informāciju un iespaidus – rezultāts būs kopīgi veidots kalendārs, kas ilustrēs mūsu kultūru un jūras piekrastes dabas līdzības un atšķirības.

 

Materiālu sagatavoja:

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

kultūras vēstures un televīzijas pulciņu

interešu izglītības skolotāja Tatjana Gvozdeva

darba mob.t.28232745, e-pasts: tanjaspasts@inbox.lv

www.rsp.lv

http://ani-manija.blogspot.com/