Sākas skolu komandu pieteikšanās erudīcijas konkursam ”eXperiments”

Reģistrācija Latvenergo koncerna skolēnu erudīcijas konkursam ”eXperiments” notiks līdz 19. februārim mājaslapā www.experiments.lv. Šogad konkurss būs vēl plašākā mērogā ar sešām pusfināla kārtām reģionu centru lielākajās pilsētās. Lai piedalītos un cīnītos par galveno balvu ceļojumu uz siltajām zemēm jāizveido komanda ar sešiem 8. vai 9. klašu skolēniem un skolotāju – konsultantu. Pēc reģistrācijas dalībnieki sāk pirmo 20 „Iesildīšanās testa” uzdevumu risināšanu.

Konkurss notiek vairākos posmos gan portālā www.experiments.lv, gan klātienē. Jaunums ”eXperimentā” – sacensības dažādās Latvijas pilsētās – palīdzēs jauniešiem vēl daudzpusīgāk sagatavoties noslēguma spēlei. Skolēniem būs iespēja iegūt pieredzi, novērtēt citu komandu zināšanas, iznest skolas vārdu plašākā sabiedrībā un parādīt, cik apjomīgs sagatavošanās darbs paveikts.

Āris Žīgurs, AS “Latvenergo” valdes priekšsēdētājs: „Konkurss ”eXperiments” ir viens no veidiem, kā apgūt fiziku kopā ar skolas biedriem interesantā un atraktīvā veidā. Iespējams, dalība konkursā var arī palīdzēt pieņemt lēmumu pat par karjeras izvēli. Ik gadu pārliecināmies, ka jaunieši ar savu degsmi un enerģiju spēj paveikt vairāk nekā paši apzinās. Fizikas zināšanas kļūst arvien pieprasītākas darba tirgū – arī Latvenergo koncernam gan šobrīd, gan turpmāk būs vajadzība pēc sertificētiem nozares profesionāļiem. Jauniešiem arī būtu savlaicīgi jādomā par savu nākotni, piemēram, sākot gatavoties centralizētajam eksāmenam fizikā jau tagad pamatskolā.”

”eXperiments” norises posmi:

  • Komandā seši 8. vai 9. klašu skolēni un skolotājs – konsultants;
  • Reģistrācija www.experiments.lv līdz 19. februāra plkst. 18.00;
  • „Iesildīšanās tests” līdz 20. februāra plkst. 18.00;
  • „Eksperimentālais izaicinājums” no 21. februāra līdz 13. martam;
  • Pusfinālu kārtas reģionos marta beigās un aprīlī;
  • Fināls televīzijas spēlē kanālā LNT (maijā).

Latvenergo koncerns erudīcijas konkursu organizē kopā ar mācību portālu par fiziku Fizmix, Rīgas Tehnisko universitāti, Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamentu, žurnālu zinātkāriem lasītājiem “Uzzini!”, Latvijas populārāko ziņu portālu “Delfi”, skolēnu un studentu karti “ISIC”, graudu pārstrādes uzņēmumu “Dobeles dzirnavnieks” un izglītības uzņēmumu “Lielvārds”.

Erudīcijas konkurss notiek jau 19. gadu pēc kārtas. Iepriekš ”eXperiments” bijis pazīstams kā „Vatiņš”, „Voltiņš” un „Kam gaišāka galva?”. Laikam ritot, mainījies konkursa nosaukums, bet nemainīga palikusi dalībnieku erudīcija, azarts un vēlme iegūt jaunas zināšanas.

Draugiem.lv: draugiem.lv/experiments

Twitter.com: twitter.com/_eXperiments

Facebook.com: facebook.com/eXperimentsLV

UZMANĪBU! Pagarināts pieteikšanās termiņš konkursam
”eXperiments”. Latvenergo koncerna erudīcijas konkursam
”eXperiments” 8./9. klašu skolēni un viņu skolotāji var
reģistrēties vēl līdz piektdienai, 21. februāra plkst. 16:00.
Savukārt uz pirmajiem 20 testa jautājumiem iespējams atbildēt līdz
21. februāra plkst. 18:00. Jaunieši un skolotāji aicināti izmantot
pagarinātās pieteikšanās termiņu − savlaicīgi reģistrēties un
izpildīt obligātos iesildīšanās jautājumus. Tie pieejami portālā
www.experiments.lv uzreiz pēc komandas dalības apstiprināšanas

Vairāk informācijas:

Sintija Zīriņa

Konkursa ”eXperiments” koordinatore

Tālr.: 67242503; 29419656

E-pasts: info@experiments.lv

www.experiments.lv