Rīgas Zoodārzs – vieta nesteidzīgai pastaigai gan dienā, gan vakarā

No 19. decembra līdz 24. janvārim Rīgas Zoodārza kases strādā no plkst. 10.00-19.00, savukārt pa teju 20 hektāru plašās teritorijas ceļiem un taciņām var klejot līdz plkst. 20.00. Līdz ar krēslas iestāšanos iedegas mākslīgais apgaismojums, izgaismojot āra ekspozīcijas un radot priecīgāku Ziemassvētku noskaņu. Ieejas biļete visu dienu (tostarp arī vakarā) maksā tikai 3,00 €.

Sakarā ar Covid-19 dēļ noteiktajiem ierobežojumiem, zoodārza iekštelpu ekspozīcijas gan būs slēgtas, taču zoodārzā ir ko redzēt – biezais tauku slānis par ziemu ļauj priecāties roņiem, medniecisks rotaļīgums jūtams lūšu ģimenē, cēli majestātiski sevi cenšas nenodot pūces, apetīte nav mazinājusies kamieļiem, tumsas aizsegā savas mītnes atļaujas atstāt lidvāveres, priežu zaros- drošībā- atpūšas pāvi un adatains satraukums šad tad uzšvirkst dzeloņcūku ģimenē. Visi viņi būs priecīgi par nesteidzīgiem vakarētājiem, kuri, viens otram netraucējot un ievērojot noteikto 2 metru distanci, arī dzīvnieku ikdienu darīs daudzveidīgāku un interesantāku.

Zoodārzā dzīve neapstājas!

Saprotot, ka garās svētku dienas un ieilgušās skolēnu brīvdienas ļaudīm būs grūti pavadīt tikai mājās, Rīgas zoodārzs apmeklētājus gaida arī dienā.

Tikmēr dzīvnieku ikdiena apmeklētājiem nepieejamajās telpās norit kā ierasts. Nesen dzimušais kaķu lemurēns snaikstās un pēta, kā pirmo reizi uzrāpties mātei mugurā, bet tikko pasaulē nākušie kailo smilšracēju mazuļi siltajā papīra midziņā sacenšas par to, kurš pirmais tiks pie mammas pupa. Zīmes rāda, ka pavasaris nav nemaz tik tālu – Japānas dzērves jau reizumis uzlec mežonīgo kāzu deju un pāviem astes jau ataugušas itin garas, bet melnie grifi sāk meklēt zarus ligzdas būvei.

Jā, zooloģiskais dārzs ir īstā vieta nesteidzīgai pastaigai pretī pavasarim!

Vairāk informācijas: https://www.rigazoo.lv/lv/jaunumi/zoodarza-jaunumi/rigas-zoodarzs-vieta-nesteidzigai-pastaigai-gan-diena-gan-vakara-662?fbclid=IwAR11TU0o5qxpdyKhK4LnODsJvhZvRgJQ1IJG26v3QUy0qWqh1htIGuTcrwg