Rīgas vasaras kultūras programma noritēs divu mēnešu garumā

No 7. jūlija līdz 28. augustam noritēs Rīgas drosmes un prieka vasara, kuras laikā pilsētas centrā un apkaimēs gaidāmi 150 dažādi pasākumi.

Četri prieka mirkļu parki

 7. jūlijā Vērmanes dārzā skanēs koncerts “Vasaras mūzikas krāsainās skaņu plates”, kurā uzstāsies operdziedātāja Ilona Bagele un Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestra vadošie mūziķi. Šis būs pirmais no astoņiem ceturtdienu koncertiem Vērmanes dārza estrādē.

 9. jūlijā vasaras programma sāksies Viesturdārzā, kur darbosies jauno mēbeļu darbnīca arhitekta Austra Mailīša vadībā, noritēs saruna par Rīgas parkiem un vakara noslēgumā uzstāsies dziedātāja Ieva Akuratere.

16. jūlijā Rīgas vasaras prieka notikumi sāksies arī Nordeķu parkā, kur aktivitātes veltītas muižas un parka vēsturei, un Ķengaraga promenādē ar norisi pie Mazjumpravas muižas, kur ikviens varēs iesaistīties izzinošās un atraktīvās radošajās darbnīcās, drosmīgi strādājot ar koku.

Kopumā parkos gaidāmas dažāda veida aktivitātes: galda spēļu pēcpusdienas, koncerti, cirka nodarbības ģimenēm ar bērniem, zaļumballes, stāstu vakari, lekcijas un daudzi citi pasākumi.

 Seši apkaimju svētki

Svētkos apkaimēs gaidāmi koncerti, radošās darbnīcas, meistarklases, teātra izrādes, spēles, plenēri un citi notikumi, kuros satikt kaimiņus un viesus.

9. jūlijā uz pirmajiem svētkiem apkaimēs aicinās Vecmīlgrāvis. Krāšņi apkaimju svētki notiks arī 23. jūlijā Āgenskalnā, 30. jūlijā Bolderājā un 6. augustā Maskavas forštatē, savukārt 20. augustā apkaimju svētki gaidāmi Imantā, kā arī Purvciemā un Pļavniekos.

 Vasara pilsētvidē

 Rūpējoties par svētku atmosfēru un vasarīgu noskaņu, Rīgas centrā atgriezušās jau pērn tik iecienītās zaļās oāzes ar parkletiem, soliņiem un augiem Miera ielā, Baznīcas ielā un Tērbatas ielā, kā arī Teātra laukumā, kur ikdienas steigā patverties no pilsētas kņadas un baudīt pavēni.

 Savukārt tiem, kuri pilsētvidē vēlas izkustēties, aicināti izmantot labbūtības programmu – ciguna, jogas, nūjošanas un vingrošanas nodarbības brīvā dabā, ko pašvaldība piedāvā projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros.

 Rīgas vasaras kultūras programma pakāpeniski tiek papildināta. 20. augustā Vecrīgā notiks viens no šīs vasaras svinību nozīmīgākajiem notikumiem – papildu informācija sekos. Kultūras pasākumiem Rīgā var sekot līdzi arī Facebook lapā “Rīgā notiek”.

 Izmantojiet iespēju svinēt, un aiciniet ikvienu uz vasaras svētku svinēšanas pasākumiem.

Lai mostas drosme un vairojas prieks visam atlikušajam gadam!

 

Informāciju sagatavoja:

Rīgas domes Komunikācijas pārvalde