Rīdzinieki aicināti piedalīties interešu izglītības iestāžu Atvērto durvju dienās

Rīgas pašvaldības izglītības iestādes aicina bērnus un jauniešus vecumā no 2 līdz 25 gadiem iesaistīties un pilnveidot talantus vairāk nekā 500 interešu izglītības programmās dažādās jomās, aicinot iepazīties ar piedāvājumu Atvērto durvju dienu pasākumos “Nāc un piedalies!” no 1. līdz 22. septembrim.

“Aicinām apmeklēt Rīgas interešu izglītības centrus Atvērto durvju dienās, kur bērniem un jauniešiem būs iespēja gan iepazīt interešu izglītības daudzveidību dažādās meistarklasēs, paraugdemonstrējumos un priekšnesumos, gan arī pieteikties pulciņos, lai vēlāk paši šīs aizraujošajās prasmes varētu apgūtu padziļināti. Šī patiesi ir iespēja meklēt un atrast savu aizraušanos visai dzīvei, ne velti interešu izglītību dēvē par aktīvi radošā dzīvesveida izglītību visi mūža garumā,” saka Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldes priekšniece Dina Vīksna. ”Attīstoties tehnoloģijām, arī interešu izglītības programmu apguvē ir būtiski nodrošināt mūsdienīgu vidi un aprīkojumu, lai bērni un jaunieši gūtu gandarījumu apgūstot ko jaunu, meklējot risinājumus, kļūdoties un eksperimentējot. Būtiski, ka, līdztekus prasmēm un iemaņām, interešu izglītības pulciņos bērni iemācās sadarboties, draudzēties un noticēt savām spējām,” viņa turpina.

Līdz ar 1. septembri durvis ver Rīgas pašvaldības izglītības iestādes, tostarp interešu izglītības centri, piedāvājot iepazīt un izvēlēties sev noderīgas un saistošas nodarbības, aicinot uz Atvērto durvju dienu pasākumiem “Nāc un piedalies!”.

Šajā dienā no plkst. 11.00 līdz plkst. 15.00 bērnu un jauniešu centrā “Laimīte” (Sarkandaugavas ielā 24 un Baltāsbaznīcas ielā 14) norisināsies Atvērto durvju diena “Svētki mūsmājās”. Savukārt Bolderājā no plkst. 15.00 līdz plkst. 17.30 Rīgas Bolderājas Jaunās pamatskolas teritorijā (Miglas ielā 9) būs iespēja iepazīties ar interešu izglītības nodarbību piedāvājumu un pieteikties pulciņos un kolektīvos.

Kopumā atvērto durvju dienu ietvaros interešu izglītības centos notiks 20 pasākumi Rīgas apkaimēs (t.sk. Bolderājā, Sarkandaugavā un Ķengaragā).

Bērniem un jauniešiem tiek piedāvātas interešu izglītības programmas dažādās jomās:

· kultūrizglītībā (mūzika, deja, vizuālā un vizuāli plastiskā māksla, teātris, folklora, radošās industrijas);

· vides interešu izglītībā (dabaszinības, arheoloģija, ģeoloģija, astronomija, puķkopība, ķīmija, vides pētnieki/eksperimenti u.c.);

· STEM (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātika) un tehniskajā jaunradē (datorzinības, programmēšana, LEGO konstruēšana un tehniskā modelēšana, robotika, elektronika, 3D konstruēšana, avio un raķešu kosmiskais modelisms, automodelisms, kuģu un jahtu modelisms u.c.);

· sporta interešu izglītībā (galda spēles, individuālie sporta veidi, sporta spēles, tehniskie sporta veidi);

· citu izglītojošo programmu jomās (valodas, Estētikas skolas pirmsskolas vecuma bērniem, novadpētniecība u.c.).

Interešu izglītības programmās/pulciņos ir iespēja iesaistīties gan 101 Rīgas vispārējās izglītības iestādē, gan astoņos Rīgas interešu izglītības centros un astoņās sporta skolās, kā arī deviņās mākslas un mūzikas skolās.

Ar visiem pašvaldības rīkotajiem rudens izglītības un kultūras notikumiem iespējams iepazīties tīmekļvietnē rudens.riga.lv un Rīgas pašvaldības Facebook kontos “Rīgā mācās” un “Rīgā notiek”. Tāpat ar plašo interešu izglītības iestāžu piedāvāto programmu klāstu var iepazīties arī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta tīmekļvietnes www.iksd.riga.lv katalogā.

Informāciju sagatavoja: Sindija Grāvere, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, e-pasts: sindija.gravere@riga.lv.