Iesaisties akcijā “Ziņo par putniem dārzā” no 28. līdz 30. janvārim!

Latvijas Ornitoloģijas biedrība arī šogad no 28. līdz 30. janvārim aicina ikvienu dienas gaišajā laikā stundas garumā  piedalīties akcijā “Ziņo par putniem dārzā”. Piedalīties var ikviens, kurš pazīst putnus vai vēlas iemācīties tos labāk atpazīt. Tas var būt dārzs, barotava, parks vai pat kapsēta – jebkura neliela vieta, kur uzturas putni. 

Akcijas mērķis ir saskaitīt putnus dārzā vai pie putnu barotavas, ziņojot par tiem Latvijas Ornitoloģijas biedrībai. Vēlamais novērojumu ziņošanas veids ir portāls Dabasdati.lv.

Ideja par akciju “Ziņo par putniem dārzā” aizgūta no Lielbritānijas, kur putnus dārzos ziemā skaita kopš 1979. gada. Akcija Latvijā norisinās jau sesto gadu, vienlaikus ar šādu pašu aktivitāti kaimiņvalstīs un citviet Eiropā. Tas palīdzēs apzināt, kur un kādas putnu sugas Latvijā sastopamas ziemas mēnešos.

Šī ir arī laba iespēja iemācīties tās putnu sugas, kas sastopamas novērotāja dzīvesvietas apkārtnē,” norāda Latvijas Ornitoloģijas biedrības ornitologs Andris Dekants. Arī nulle ir rezultāts, jo šīs nav sacensības par novēroto putnu skaitu.

Šī ir akcija ar mērķi ir noskaidrot, cik un kādi putni ziemas laikā sastopami apdzīvotās vietās.Plašāk par dalības noteikumiem lasīt šeit.