Aicinām uz Dānijas jauniešu teātra izrādi

Izrāde „Volven” visiem interesentiem.

Trešdien, 15.jūlijā plkst.12:00 Rīgas Skolēnu pils Teātra zālē, K.Barona 99

Ieeja bezmaksas

 

„VØLVEN” ir izrāde par kultūru un identitāti. Izrādes stāsts ir gaužām vienkāršs: Vølven- pareģis, kas aizsūta uz Dāniju 6 mītiskas būtnes. Katrai būtnei tiek piešķirta dziesma ceļam. Kad būtnes nonāk Dānijā, tām jāatrod sava dziesma, kā arī kāda lieta, kas jānogādā atpakaļ pie pareğa Vølven.

 

Izrāde ir tapusi jaunajiem „Ragnarock” teātra dalībniekiem sadarbojotues ar viņu pedagogiem un bijušo Odinas teātra aktieri Fransu Pardeilhanu.

 

“Vølven” savos pirmsākumos tika radīta kultūras apmaiņas projekta ietvaros sadarbībā ar Austrālijas aborigēniem. Kopš tā laika, izrāde ir ceļojusi pa daudzām pasaules valstīm, ieskaitot Ziemeļeiropas valstis, Brazīliju, Itāliju, Dienvidāfriku un Tanzāniju.

 

Dānijas jauniešu muzikālā teātra grupu „Ragnarock” dibinājis Joahims Klausens (Joachim Clausen) 1975.gadā Dānijas pilsētā Humlebekā. Teātrī ir vairāk kā 150 audzēkņu vecumā no 7 līdz 24 gadiem. „Ragnarock” teātra misija ir radīt vidi, kas mudina jauniešu un bērnu radošo izpausmi, ļaujot radīt viņu pašu mūzikas, dejas un teātra izrādes, sadarbojoties ar profesionāliem māksliniekiem. Īpaši „Ragnarock” vēlas attīstīt bērnos un jauniešos globālu izpratni, iesaistoties starptautiskos apmaiņas projektos.

 

Teātris Rīgā viesosies 5 dienas un to uzņem Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” teātris „Zīļuks”.

Skolenu pils 2015.07.15 Danijas jauniesu teatra izrade1 Skolenu pils 2015.07.15 Danijas jauniesu teatra izrade2

Informāciju sagatavoja:

Annija Belogrudova, annija_b@inbox.lv

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” teātra „Zīļuks”

Interešu izglītības skolotāja

www.rsp.lv, www.facebook.com/BJCRSP