Aicina iedzīvotājus atteikties no pārmērīgas plastmasas iepakojuma materiālu un vienreizlietojamo plastmasas izstrādājumu lietošanas

Aicinot iedzīvotājus atteikties no pārmērīgas plastmasas iepakojuma materiālu un vienreizlietojamo plastmasas izstrādājumu lietošanas, “Zaļā josta” izsludina auduma maisiņu dizaina konkursu “Man pašam savs”. Tā ietvaros dalībniekus aicina radīt oriģinālu dizainu auduma maisiņam, kas kļūtu par iedvesmas avotu pārejai no plastmasas maisiem uz videi draudzīgāku alternatīvu.

Konkursa uzvarētāja veidotais maisiņa dizains tiks atdzīvināts “Zaļā josta” jaunākajos auduma maisiņos, kas tiks dāvāti Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmuma vides projektu dalībniekiem 2021. gada garumā, kalpojot par iedvesmas avotu dabai draudzīgu iepirkuma maisiņu izvēlē.

Konkursa nolikums un sīkāka informācija par konkursu atrodama saitē: http://www.zalajosta.lv/lv/tiek-meklets-originalakais-dizains-auduma-iepirkuma-maisinam

Konkursa dalībnieki: Dalībai konkursā var pieteikties ikviens individuāli, neatkarīgi no vecuma grupas.

Uzdevums: Izstrādāt auduma maisiņa dizainu ar aicinājumu būt videi draudzīgam, zaļi domājošam, kurš rūpējas par vidi sev apkārt, un ar savu dizainu spētu iedvesmot citus.
Maisiņa dizains jāizstrādā A4 formātā (21 x 29.7 cm) vertikāli, izvēloties sev ērtāko tehniku – ar roku zīmēts zīmējums vai izstrādāts kādā no dizaina izveidei paredzētām datorprogrammām.
Dizainam ir jābūt oriģinālam. Sagatavju vai gatavu attēlu izmantošana darba tapšanā nav pieļaujama. Darba autors pilnībā uzņemas atbildību par autortiesību ievērošanu sava darba tapšanā.

Pieteikšanās konkursā:

  1. Sagatavo dizaina attēlu sev vēlamā tehnikā.
  2. Gatavo veikumu nofotografē labā kvalitātē, ja tas ir zīmēts ar roku, vai saglabā PDF failā, ja veidots datorprogrammā. Dizains var ietvert tekstuālo daļu ar iedvesmojošu teikumu, lai piesaistītu uzmanību par zaļo domāšanu un dzīvesveidu. Failu nosūti uz e-pastu: konkurss@zalajosta.lv.
  3. E-pastā pievieno nelielu aprakstu par savu dizainu un izklāsti savas idejas būtību.
  4. E-pastā obligāti pievieno: autora vārdu, uzvārdu, vecumu, pārstāvēto Latvijas reģionu/apdzīvotu vietu, e-pastu un kontakttālruni.
  5. Pieteikumus konkursam jāiesūta no 2021. gada 1. februāra līdz 28. februāra plkst. 23:59. Pieteikumi, kas iesniegti vēlāk, netiek pieņemti konkursam.
  6. Labāko dizainu autoru paziņošana 2021. gada 3. martā, publicējot informāciju sociālajos tīklos, mājaslapās: www.zalajosta.lv un www.tirailatvijai.lv, kā arī sazinoties ar uzvarētājiem personīgi.