Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” Lielai dienai un Lieldienām veltīts video cikls

Līdz 4. aprīlim Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” sociālajos tīklos un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Youtube kanālā būs skatāmi Lielai dienai un Lieldienām veltīti video.

Šogad Rīgas Kultūras centrs “Iļģuciems” tradicionālo Lieldienu pasākumu aizstāj ar Lielai dienai un Lieldienām veltītu video projektu, kas top sadarbībā ar Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” folkloras kopu “Laiksne”.

Video ciklu ievadīs Lielās dienas video. Tajā folkloras kopas “Laiksne” vadītāja Baiba Indrēvica tautiskā noskaņā pastāstīs teikas un ticējumus par pavasara ekvinokciju, saules gaidīšanu un sveikšanu, dažādu dabas norišu nozīmi šajā dabas atmodas brīdī. Video neizpaliks arī muzikāli priekšnesumi, kas īpaši iepriecinās bērnus.

Video cikls turpināsies ar folkloras kopas “Laiksne” dalībnieču video stāstiem par gatavošanos Lieldienām un Lieldienu svinēšanu. Tie tiks publiskoti 27. martā, 2., 3., un 4. aprīlī. Šo video saturiskās vadlīnijas veidos latviešu tautas ticējumi, teikas, nostāsti, dziesmas par rotāšanos, olu krāsošanu un ripināšanu, šūpošanos, skaistumkopšanu.

Folkloras kopas “Laiksne” dalībnieces kopj un pārzina latviskās svētku svinēšanas tradīcijas, folkloru un saistošā, atraktīvā veidā šajās zināšanās katru gadu dalās ar citiem, lieliem un maziem pasākumu apmeklētājiem. “Laiksne” dibināta 1993. gadā. Folkloras kopas  nosaukums ņemts no Austrumlatvijas novadu izlokšņu apvidvārda laiksne ar nozīmi ūdensroze. Folkloras kopa spēlē mūsdienīgi interpretētu tautas mūziku, galvenokārt Latgales tradicionālās sieviešu, talku un vedību dziesmas, kā arī gadskārtu ieražu dziesmas un deju melodijas. Ilgo pastāvēšanas gadu laikā tapuši vairāki studijas ieraksti un izdoti pieci studijas albumi.