Noslēdzies tradicionālais stāstnieku konkurss “Teci, teci, valodiņa”

Tradicionālais stāstnieku konkurss “Teci, teci, valodiņa” šogad piedzīvoja netradicionālu izpausmi – video formātu! Vienmēr ir labi apgūt jaunas prasmes gan audzēkņiem, gan viņu pedagogiem. Prieks, ka šogad 29 dalībnieki piekrita šim izaicinājumam,  nofilmēja un iesūtīja savus priekšnesumus. Žūrija kā ierasts vērtēja stāstītā materiāla atbilstību žanram, paša stāstītāja ieguldīto darbu runas attieksmē, valodas precizitātē un izteiksmīgumā, kā arī kopumā visa priekšnesuma uzbūvi. Prieks, ka daudzi audzēkņi konkursā piedalījās ne pirmo reizi.

Nokļūstot konkursa finālā un tur iegūstot augstāko novērtējumu trīs gadus pēc kārtas, nākamais stāstnieka līmenis ir Ķēniņu cīņas par Stāstnieku Ķēniņa titulu. Novēlēsim, lai rīdziniecei Helmai Elvīrai Križevicai no folkloras kopas “Krulla” izdodas šogad trešo reizi iegūt dižās stāstnieces titulu, kas ļautu viņai piedalīties Ķēniņu cīņās nākamgad.

Konkursa PROTOKOLS.

No sirds sveicam konkursa finālam izvirzītos dalībniekus – Māru Keriju Kalmuku no folkloras kopas “Kokle” (skolotāja Dina Liepa), Katrīnu Kati Milleri, Kristeru Milleru, Martu Grīnvaldi, Megiju Osovsku, Annu Šimi, Sabīni Petrovu no privātās pamatskolas “Gaismas tilts 97” (skolotājas Silvija Zītare, Sandra Freiberga), Peteru Astapčiku, Olīviju Černovu, Oļesju Kiseļovu no Rīgas 34.vidusskolas (skolotāja Alda Roziņa), Elīzu Beāti Andužu no Āgenskalna sākumskolas (skolotāja Sintija Behmane) un Helmu Elvīru Križevicu no folkloras kopas “Krulla” (skolotāja Zane Dziesma).

Informāciju sagatavoja: Dina Liepa, folkloras jomas galvenā speciāliste