Folkloras kopu vadītāju kursi Līvānos

Skolotāju jaunā gada sākums ir 1.septembris un, kas gan varētu būt vēl labāka dāvana pirms jaunā gada kā radošas idejas un prasmju pilnveidošana mācību gada uzsākšanai! Lai to nodrošinātu vēl pilnvērtīgāk, Rīgas folkloras kopu vadītāji no 22.līdz 24. augustam pulcējās folkloras kopu vadītāju kursos Līvānu Multifunkcionālajā jauniešu mājā “Kvartāls”, lai kopā kustētos, dziedātu stāstītu un muzicētu. Bet kāpēc tieši Līvāni tika izvēlēti par kursu norises vietu? Skaidrojums ir šāds – sezonas izskaņā, no 19.līdz 20. maijam šeit notiks Nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas un pārmantošanas programmas “Pulkā eimu, pulkā teku” Nacionālais sarīkojums, kura nozīmīga daļa ir arī Rīgas bērnu un jauniešu folkloras kopas. Piedaloties kopīgā sarīkojuma plānošanā un apskatot potenciālās norises vietas, Rīgas folkloras kopu vadītāji, ierodoties šeit ar saviem bērniem nākamā gada maijā, jutīsies daudz piederīgāki gan videi, gan kopīgām norisēm.

Pēc rīta un pēcpusdienas nodarbībām, skolotājiem bija brīnišķīga iespēja tikties gan ar Dienvidlatgales tradīciju turpinātājiem folkloras kopu “Ceiruleits”, gan iepazīties ar Latgales kulināro mantojumu un baudīt Latgales puses kāzu saimnieču stāstus, kā arī dalīties savā pieredzē. Ne visi Rīgā šobrīd strādājošie folkloras kopu vadītāji ir dzimuši rīdzinieki, šī bija reize, kad varējām tuvāk iepazīties ar katru un uzzināt no cik dažādām Latvijas pusēm esam kopā Rīgā sanākuši.

Ļoti ceru, ka kursos iegūtais palīdzēs Rīgas skolotājiem radoši uzsākt jauno mācību gadu savās folkloras kopās.

Informāciju sagatavoja: Dina Liepa, Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra folkloras apvienības vadītāja

Dažas skolotāju atsauksmes par ieguvumiem, apgūstot kursu programmu:

Skolotāju folkloras kursi Līvānos bija brīnišķīgs pasākums ar ļoti viesmīlīgiem saimniekiem, kas bija parūpējušies par visu iespējamo viesu labsajūtai. Sirsnīga sagaidīšana ar vietējo stāstnieču stāstiem, jautras dziesmas ar folkloras kopu “Ceiruļeits” un pat danči. Protams neizpalika galds ar vietējiem labumiem.Ļoti interesantas un noderīgas bija organizētās nodarbības, kuru metodiku noteikti pielietošu arī praksē. Kopumā varu teikt, ka šī bija ļoti vērtīga pieredze.

Egija Laura Preise, Avotu pamatskolas folkloras kopas “Zīle” vadītāja

 

Ļoti gaidīju šo tikšanos, bet necerēju, ka tā izdosies tik pilnvērtīga! Īpaši esmu sajūsmā par kokļu nodarbībām pie Laimas Jansones, jo pirms tam kokli biju spēlējusi ļoti maz. Tagad zināšu kā motivēt bērnus turpināt mācīties instrumentu, ja iestājies kāds lūzuma punkts.

Linda Tūtere, Bērnu un jauniešu centra “Rīgas Skolēnu pils” folkloras kopas “Kokle” skolotāja

 

Manuprāt, šo kursu lielais vārds ir SADARBĪBA. Paldies Dinai Liepai par uzņēmību savākt mūs visus kopā un ļaut izbaudīt viesmīlīgo Līvānu vidi. Man ļoti patika muzicēšana, kad katrs varējām spēlēt savu instrumentu un nebija svarīgi, cik kurš prot, bet galvenais, lai darām to kopā un protam ieklausīties citos!

Ansis Jansons, PII “Lotte” folkloras nodarbību vadītājs