Folkloras festivāls “Mana dziesmu vācelīte”

2013.gada 13.oktobris bija labs sākums jaunajai tradīcijai – pirmo reizi notika Rīgas bērnu un jauniešu festivāls „Mana dziesmu vācelīte”, ko organizēja Rīgas 54.vidusskola sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi. Pasākuma dalībnieki pierādīja sevi daudzveidīgo tautas dziesmu repertuāra apgūšanā – festivālā skanēja armēņu, baltkrievu, bulgāru, jakutu, krievu, latviešu, lietuviešu un poļu tautasdziesmas. Kopā bija sanākuši 160 dalībnieki no 20 folkloras kopām un vokāliem ansambļiem.

Festivāla diena aizsākās ar mēģinājumiem. Tad sekoja konkursa uzstāšanās, kuru vērtēja profesionālā žūrija: Gaļina Gusakova, Rīgas 54.vidusskolas direktore, Igors Pimenovs, Saimes deputāts, krievu kultūras svētkus „Tatjanas diena” organizators, Aina Edīte Balaško, Latvijas Vācu savienības pārstāve, mazākumtautību jautājumu eksperte, Dina Liepa, folkloras kopas „Kokle” vadītāja, RD IKSD metodiķe.
Festivāla noslēgumā, kamēr žūrija apsprieda „Lielās” un „Speciālās” balvas likteni, visi dalībnieki ar aizrautību piedalījās folkloras spēlēs. Svētkus vainagoja lielais kopdziedājums Friča Brīvzemnieka pamatskolas folkloras kopas vadītājas Martas Vaivodes vadībā. Kad izskanēja dziesmas „Kalnā kāpu es dziedāt” pēdējie vārdi, klātesošie nesteidzās mājās, tas apliecina, ka festivāla dzimšanas diena bija izdevusies un mēs ceram, ka nākamajā rudenī visi folkloras fani vēlreiz tiksies, lai sadziedātos bērnu un jauniešu festivālā „Mana dziesmu vācelīte”.

Fotogrāfijas no šī pasākuma var redzēt šeit http://www.54vsk.lv/galerija/

Raksta autore Jeļena Berdņikova