Bērnu un jauniešu centrs “Bolderāja” ieskandina pavasari ar “Saules un pankūku svētkiem”

Masļeņica jeb Saules svētki, kas tiek saukta arī par Pankūku svētkiem ir sena slāvu tradīcija, kuras laikā simboliski notiek līksma un jautra atvadīšanās no garās un aukstās ziemas un sagaidīts ilgi gaidītais pavasaris. Tradicionāli svētki tiek svinēti 7 dienas nedēļas garumā, un katrai dienai ir savi rituāli un ticējumi, un šajā gadā Masļenica bija no 4.-10.martam.

Arī Bērnu un jauniešu centrā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldes atbalstu, 9.martā noslēdzot Masļeņicas nedēļu notika plaši “Saules un pankūku svētki”.

Svētkus ieskandināja gan mūsu pašu mazākie dziedātāji no muzikālas studijas “Rozīnes”, gan arī ar tradicionālām Masļeņicas spēlēm, rotaļām, dziesmām un dejām iepazīstināja ģimenes folkloras kopa “Berendejka”.

Svētku ietvaros varēja apmeklēt darbnīcu un aktivitātes, kur, saņemot žetonus, tos varēja iemainīt pret karstu pankūku un tēju, kā arī aktīvākie spēļu un rotaļu dalībnieki tika cienāti ar konfektēm.

Tika paredzēta arī Masļeņicas dedzināšana, kuras kabatās varēja atstāt visas pa gadu sakrātās raizes, likstas un bēdas, un kopā ar Masļeņicu sadedzināt, taču lielā vēja dēļ to nācās veikt drošākā vietā bez svētku apmeklētājiem.

 

Informāciju sagatavoja: Diāna Bahvalova, BJC “Bolderāja”, izglītības metodiķe