Rīgas Skolēnu pilī apskatāma izstāžu cikla „Tikšanās” BJC “Altona” audzēkņu darbu izstāde „Krikumi”

Bērnu un jauniešu centrā „Rīgas skolēnu pils” decembrī skatāma BJC “Altona” zīmēšanas un tēlniecības studiju audzēkņu darbu izstāde.

Skolotāja Dace Endziņa un viņas audzēkne Petra Belova ir 2018.gada interešu izglītības Gada balvas ieguvējas.

Vidēji katru gadu abas studijas apmeklē 135 audzēkņi vecumā no 5 – 25 gadiem, no kuriem divas trešdaļas darbojas  studijās vairākus gadus. Skolotājai sevišķs prieks ir par audzēkņiem, kuri izvēlējušies kļūt par profesionāliem māksliniekiem vai mākslas pedagogiem. BJC ”Altona” patlaban par interešu izglītības skolotājām strādā divas Daces Endziņas bijušās audzēknes.

Dace, lai arī ir stingra un prasīga pret saviem audzēkņiem, saprotas ar viņiem ļoti labi, kam apliecinājums ir tas, ka visas vecuma grupas – sākot no 4 gadu vecuma ir labi apmeklētas. Dace strādā arī ar bērniem ar īpašām vajadzībām. Savas mākslinieciskās spējas katru gadu viņas vadībā pilnveido vairāki audzēkņi gan ar dzirdes traucējumiem, gan ar psihiskas dabas problēmām.

Audzēkņu darbi regulāri tiek sūtīti uz konkursiem gan Latvijā, gan ārpus valsts robežām. Nozīmīgākais sasniegums 2017./2018.mācību gadā  ir 5.klases audzēknes ir Petras Belovas egūtais 1.pakāpes diploms par lielizmēra darbu “Putnu vērotājs”  Valsts izglītības satura centra organizētajā Vides objektu un mākslas darbu izstādē-konkursā “Visa Dieva radībiņa saulītē līgojās”.

Informāciju sagatavoja: Dzintra Kņaze, BJC “Altona” izglītības metodiķe