Pirmais koru sadraudzības pasākums „Koru spēles- Dziesmotais kauss”.

17. maijā Mežaparkā kopā vienojās vairāki kori, lai piedalītos pirmajā koru sadraudzības pasākumā „Koru spēles- Dziesmotais kauss”, kuru izdomāja un organizēja tieši Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” meiteņu kamerkoris “Tonika”.

Šis pasākums tika veidots ar mērķi iegūt jaunus kontaktus, iepazīties ar citiem koristiem starpposmā starp Dziesmu svētkiem un lieliski pavadīt laiku kopā. Dienas pirmajā pusē kori sacentās, orientējoties pa Mežaparka teritoriju- koristus sagaidīja visdažādākie uzdevumi. Viens no tiem bija – „Tēmas apvērsums”, kur uz ātrumu tika pārbaudītas kora prasmes uzcelt telti no pamatiem un apgriezt palagu otrādāk, pašiem stāvot uz tā. Uzdevumi – „Intonācija”, kur galvenais bija viens otram uzticēties un sadarboties, kas arī izdevās lielākajai daļai dalībnieku, „Polifons skaņdarbs piecās astotdaļās”- aizraujoša stafete ar dažādiem fiziskiem uzdevumiem, kas galu galā bija liels pārbaudījums mūsu dalībniekiem u.c. uzdevumi.

Vakarā bija kārtīga apbalvošanas balle ar grupu „Tonick”, kas noteikti par to atgādināja dalībnieku kājām līdz pat brīvdienu beigām. Pasākums tika aizvadīts veiksmīgi, galveno balvu- kausu un saldu pārsteiguma kūku no kamerkora „Tonika” saņēma Rīgas Kultūru vidusskolas jauktais koris „Oda”, kurš dienas pirmās daļas sacensībās bija sakrājis visvairāk punktu. 2.vietu ieguva Rīgas Hanzas vidusskolas jauktais koris „Saulgrieži”, taču godpilno 3.vietu saņēma Rīgas tirdzniecības profesionālās vidusskolas jauktais koris “Vēja spārniem”. Apsveicam!

Pasākumu atbalstīja Jaunais Rīgas teātris, dāvājot dalībniekiem ielūgumus uz savām izrādēm, paldies arī biznesa augstskolai „Turība” par atbalstu pasākuma tapšanā, kā arī „Rīgas mežiem” un Rīgas Interešu izglītības metodiskajam centram.

Ceram nākošajā gadā turpināt šo iesākto tradīciju, tad tiekamies arī ar tavu kori!

 

Informāciju sagatavoja: Santa Vancāne

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” meiteņu kamerkora “Tonika” dziedātāja

www.rsp.lv