Notiks mūzikas ieraksta “Es domāju uz Tevi” atvēršanas koncerts

Piektdien, 17. decembrī, plkst.19.00 Izstāžu zālē „Rīgas mākslas telpa” notiks mūzikas ieraksta “Es domāju uz Tevi” atvēršanas koncerts, kurā piedalīsies mūziķi no apvienības DAGDA – Ieva Parša (balss), Krišjānis Norvelis (balss), Aldis Liepiņš (klavieres), Pēteris Trasuns (alts) – un draugi Linda Koopa (balss), Māra Vaickovska (balss), Gundars Grasbergs (stāstnieks), kā arī Rīgas kamerkoris “Ave Sol” diriģentu Andra Veismaņa un Jurģa Cābuļa vadībā.

Par skaņas ainavām koncertā rūpēsies mūzikas ieraksta skaņu režisors Tālis Timrots, dzeju lasīs Inese Zandere, Velta Kaltiņa, Māris Salējs un Roalds Dobrovenskis.

Attālināti koncertā būs klātesoši arī apvienības DAGDA mākslinieki Jānis Porietis ( trompete, foto un video), Edgars Saksons ( sitaminstrumenti ), Aigars Červinskis ( ģitāras ) un DAGDAS idejas autors, mūzikas apskatnieks Orests Silabriedis (teksti). Vizuālo ideju diskam veidojusi māksliniece Ieva Jurjāne.

Mūzikas ieraksts, kas tapis teju divus gadus, procesā izveidojies par saistošu Aspazijas un Raiņa laikmeta un dzīvju stāstu, kuru izstāstīt līdzās Ievas Paršas un Pētera Trasuna kompozīcijām palīdz Emīla Dārziņa klasiski sudrabainā kordziesma un rakstnieka Roalda Dobrovenska viedi trāpīgās replikas, kā arī Aleksandra Vaicehovska skaņu partitūra. Arī Ievai Jurjānei ir īpaša loma – diska noformējumā atrodamā vanaga spalva ir arī atsauce uz viņas piedzīvoto Raiņa un Aspzijas pasaulē un satikšanos ar DAGDU.

DAGDAS disks ir arī daudzu tā dalībnieku jubileju “svinētājs” – pašai dziedātājai un kompozīciju autorei Ievai Paršai, Krišjānim Norvelim, Edgaram Saksonam un Orestam Silabriedim – 50, Aldim Liepiņam – 60, un Roaldam Dobrovenskim – 85. Svinēšana kopā ar domubiedriem un klausītājiem ir vislielākie svētki!

Cilvēka solobalsij, korim un instrumentiem rakstītās Ievas Paršas kompozīcijas ir mūsdienīgas, izteiktas viegli uztveramā mūzikas valodā, noslēpumainas, liriskas un kāpināti ekspresīvas. Tajās ir gan klasiskās kordziesmas skanējums, gan rokmūzikai raksturīgi ritmi un intonācijas, pat reps. Bet visam pamatā – klasiska solodziesma.

Mūzikas autore un koncerta iniciatore Ieva Parša: “šī mūzika tapusi aptuveni piecu gadu laikā, apkopojot pārdomas un sajūtas, kas pieredzētas ap Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gada notikumiem, – tie bija neaizmirstami iespaidi kopā ar Raiņa un Aspazijas muzejniekiem izsūtījumu vietās Slobodskā, Kirovā, Pleskavā, tur atskaņojot mūziku ar Raiņa un Aspazijas dzeju… Ar izciliem kultūras darbiniekiem Roaldu Dobrovenski un Olgu Pētersoni gūti dziļi saviļņojoši iespaidi, kopā veidojot pasākumus par abiem dižgariem. Aspazijas un Raiņa muzejos veidotas muzikālas dzejas izrādes. Un visbeidzot – iedvesmojošā mūziķu apvienība DAGDA un koncertprogramma “Dagdas skiču burtnīcas. Sestā burtnīca” ar komponistu-laikabiedru skatījumu uz Raini un Aspaziju pirms nu jau sešiem gadiem. Tas viss manī sarullējās un solīti pa solim izradīja šo koncertizrādi un tagad arī mūzikas ierakstu par Viņiem.”

Mūzikas ieraksts un koncerts tapis, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda un Rīgas pašvaldības Kultūras iestāžu apvienības laipnam atbalstam.

Koncertu rīko izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”.

Ieeja koncertā ar izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” ieejas biļeti (5 EUR). Apmeklējot koncertu, jāievēro visi valstī noteiktie ierobežojumi.