Aicinām Rīgas izglītības iestāžu koru un vokālo ansambļu interešu izglītības programmu pedagogus uz semināru/meistarklasi “Ritma izjūtas attīstīšana kolektīvajā muzicēšanā” (4 stundas)

Aicinām Rīgas izglītības iestāžu koru un vokālo ansambļu interešu izglītības programmu pedagogus piedalīties 2021. gada 24. novembrī no plkst. 13.00 seminārā/meistarklasē “Ritma izjūtas attīstīšana kolektīvajā muzicēšanā” 4 stundu apjomā. Seminārs norisināsies attālināti, Zoom platformā.

Lai pieteiktos semināram, aizpildiet PIETEIKUMA ANKETU: https://forms.gle/bC3V3kSYg3NabT389

Darba kārtībā:

Plkst. 13.00 – 14.30  – “Ritma izjūta jeb “groove” vokālajā mūzikā”

Lektore –  Laura Jēkabsone (diriģente, aranžētāja, vokālās grupas “Latvian Voices” mākslinieciskā vadītāja)

Mūsdienu a cappella mūzikā viens no būtiskākajiem komponentiem ir ritms un tā daudzveidība gan vokālajās partijās, gan ķermeņa un beatbox perkusiju veidošanā. Plūstoša ritma paternu maiņa, vai arī viena ilgstoša turpināšana veido tā saucamo “groove”, jeb “sajūtu”. Groove ir cieši saistīts ar mūsu koordinācijas spējām un visa ķermeņa pielietojumu gan dziedāšanā, gan ritma izpratnē. Ar dažādu vingrinājumu palīdzību ir iespējams attīstīt “groove” izpratni.

Plkst. 14.45 – 16.15  – “Kustību vingrinājumi dziedāšanas un dziedātprieka uzlabošanai”

Lektore – Ginta Pētersone  (Dr.paed., Mg.arte, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas un Rīgas Baleta skolas ritmikas pedagoģe un Babītes jauktā kora “Atskaņa” diriģente)

Kustība ne tikai atbrīvo muskulatūru, bet arī kļūst par līdzekli skaņas veidošanā. Ritmiska kustība vitalizē visu ķermeni un darba procesu padara līksmu. Ritmiska kustība palīdz uzlabot koordināciju, veicina kustību reakciju, stāju un gaitu, un vienlaikus palīdz arī muzikālo tēlu atklāsmē.

INFORMĒJAM:

Tiešsaistē īstenotajās programmās, lai nodrošinātu kvalitatīvu un savstarpēji cieņpilnu komunikāciju, dalībniekiem jāpievienojas lekcijām ar pilnu vārdu un uzvārdu, WEB kameru, kā arī ieslēgtu mikrofonu pēc lektora lūguma, tādejādi veidojot efektīvāku un produktīvāku darba vidi.

KONTAKTI:
  • Ilona Plūme, Centra galvenā speciāliste koru mūzikas jomā, tālrunis 28443757, e-pasts: ilona.plume@intereses.lv;
  • Gunārs Antapsons, Tālākizglītības programmu vadītājs, tālr. +371 29620325, e-pasts gunars.antapsons@intereses.lv.

Norises laiks: 24.11.2021 - 24.11.2021
Norises vieta: Tiešsaistē, ZOOM platformā