Kultūras un atpūtas centra “Imanta” skatlogos jauna izstāde – Irīna Špakova “Human Touch”

No 2. novembra līdz 31. decembrim Kultūras un atpūtas centra “Imanta” skatlogos, Anniņmuižas bulvārī 29, skatāma Irīnas Špakovas izstāde “Human Touch” (“Cilvēka pieskāriens”).

Mākslinieces Irīnas Špakovas izstādē būs aplūkojami astoņi darbi no kolekcijas “Human Touch”. Projekts “Human Touch” ir gleznu sērija, kas tika uzsākta 2019. gada beigās. Kā impulss darbam kalpo izvēlētais ticības modelis, kurā cilvēks, cilvēka fiziskā un garīgā klātbūtne ir tas fundamentālais un pārākais. Māksliniecei īpaši svarīgs ir cilvēciskais kontakts. Sevišķi šobrīd, kad distancēšanās un ierobežojumi ir pozicionēta kā ikdiena, viņa cenšas noturēt ticību dzīvajam – gan caur miesisko, gan garīgo formu. Ja nespējam kontaktu sniegt un saņemt fiziskā veidā, tad var censties to izpaust dažādos mākslinieciskos veidos.

Darbi izstādei ir gleznu sērija akrila tehnikā uz audekla. Darbos savijās lakoniskums ar ekspresivitāti, apzināta vienkāršība ar daudzslāņainām pārdomām.

Irīna Špakova ir beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu, studējusi Indonēzijā un Portugālē. Viņas darbi ir tikuši eksponēti Turcijā, Zviedrijā, Austrālijā, Indonēzijā un Portugālē.

Izstādi organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras un atpūtas centrs “Imanta”.