Kultūras pils “Ziemeļblāzma” janvārī piedāvā divu mākslinieku – Rolanda Dzeņa un Lienes Liepiņas – gleznu izstādes

2018. gada janvārī kultūras pilī “Ziemeļblāzma” katru dienu no plkst. 9.00 līdz 19.30 bez maksas ir apskatāmas divas gleznu izstādes – mākslinieka Rolanda Dzeņa izstāde “Domas” un mākslinieces Lienes Liepiņas gleznu izstāde.

Izstādē “Domas” skatāmo gleznu autors Rolands Dzenis ir dzimis 1977. gadā, absolvējis Rīgas Lietišķas mākslas koledžas dekoratoru nodaļu (1997) un Latvijas Mākslas akadēmijas funkcionālā dizaina nodaļu (2008). Kā dizainers un gleznotājs piedalījies virknē izstāžu.

Rolanda Dzeņa darbiem raksturīgi gan krāsu, gan formu kontrasti – spēle ar konkrētām līnijām, formām un izteiksmīgu fona risinājumu rada pasaules pretrunīguma un kategoriskuma iespaidu, ir pat asi un uzstājīgi. Tēli un formas gleznās sākumā var šķist ne visai piemēroti mākslas darbam, tomēr  šo  motīvu dabiskajā simbiozē pats mākslinieks saskata varenu harmoniju un dabas fenomenālo izpausmi. Īpaša vieta Rolanda Dzeņa darbu kolekcijā ir aktiem, kuros sievišķīgi mīklainās ķermeņa formas svin savu spēku un noslēpumainību, tajos tverams  mājiens  uz  nepiespiestām  attiecībām un brīvību kā ķermenī, tā garā.

Māksliniece Liene Liepiņa (1979) ir zīmējusi jau no agras bērnības, absolvējusi mākslas skolu un pēc vidusskolas beigšanas ļāvusies ziedu un augu pasaules krāsainajam vilinājumam, apgūstot ziedu noformējuma dizainu. Liene ir studējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Restauratoru nodaļā, kā arī mācījusies pie gleznotājas Helēnas Heinrihsones, kurai Liene no sirds pateicīga par atbalstu un sadarbību. Liene Liepiņa piedalījusies izstādēs kopš 2006.gada – Jarmarka, Rudens (2007, 2009), “SEB Stipendija glezniecībā”, Baltijas jauno gleznotāju izstāde (2010), Gada glezna (2012, 2014, 2017), personālizstāde “Dzīvojam pasakā”(2014, 2015), “Satikšanās”(2016), un citās.

Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” apskatāmajās gleznās ir redzams tas, kas mākslinieci visvairāk iedvesmo, uzrunā, priecē un aizrauj – tie ir ziedi un dzīvnieki. Katrs pavasaris un vasara, kad viss apkārt zied un plaukst, ir iedvesmas pārbagāts. Māksliniece uzskata, ka dzīvnieku pasaule ir bezgalīgi interesanta un aizraujoša. Lienes gleznās īpaša vieta ir atraktīvam un ārkārtīgi aizraujošam tēlam – pērtiķītim, jo viņā ir arī tik daudz cilvēciskā. Pērtiķīti māksliniece ir izvēlējusies par galveno varoni savās gleznās, kur viņš brauc ar kabrioletu, pavada vakaru pie kamīna un cilvēciski bauda dzīvi. Māksliniece savās gleznās ieliek mīlestību, prieku, pozitīvo enerģiju, kuru ar savām gleznām vēlas nodot tālāk ikvienam skatītājam.

Mākslinieces Lienes Liepiņas gleznu izstāde kultūras pilī “Ziemeļblāzma” būs skatāma līdz 4.februārim, bet Rolanda Dzeņa izstāde “Domas” –  līdz 5. martam.

Ieeja abās izstādēs bez maksas