Atklās Pārdaugavas skolēnu mākslas izstādi “Es mīlu Pārdaugavu”

1.novembrī plkst. 18.00 Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” atjaunotajā galerijā tiks atklāta Pārdaugavas izglītības un kultūras iestāžu audzēkņu ceļojošā mākslas izstāde “Es mīlu Pārdaugavu”.

Izstādes darbi tapuši “Pārdaugavas svētku 2019” organizatoru iniciētā zīmējumu konkursa ietvaros. Konkursā piedalījās Pārdaugavas izglītības un kultūras iestāžu audzēkņi, un tā mērķis bija radīt interesi par Pārdaugavas unikālo pilsētvidi un meklēt to, kas rada piederības sajūtu savai apkaimei. Darbu autori, brīvi interpretējot par izstādes tēmu izvēlēto moto “Es mīlu Pārdaugavu”, savos darbos attēlojuši arhitektūru, raksturīgās ainavas, līdzcilvēkus un citas dzīvas radības, kas viņiem saistās ar Pārdaugavas apkaimēm.

Izstādes darbos caur bērnu un jauniešu acīm var ieraudzīt gan Bolderājas veco jahtu ostu,  gan Dzegužkalnu, Āgenskalna tirgu, Imantas staciju un pat 10. tramvaja pasažierus. Izstādē piedalās Bērnu un jauniešu centru “Altona”, “Zolitūde” un “Kurzeme”, Rīgas Katoļu ģimnāzijas, Rīgas 19. vidusskolas un Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma audzēkņi, kopumā 43 jaunie mākslinieki.

Izstādes atklāšanā aicināti piedalīties gan darbu autori, gan jebkurš interesents. Dalībniekus un viesus ar muzikālu priekšnesumu sveiks kultūras un atpūtas centra “Imanta” vokālais ansamblis “Tu un Es”, vadītājas Ieva Sutugova un Elīna Čampere. Tāpat notiks radošā darbnīca, kurā ikviens varēs izgatavot pats savu unikālo skiču burtnīcu zīmējumiem vai citām piezīmēm.

Izstāde būs apskatāma visu novembri, katru dienu no plkst. 10.00 līdz 20.00. Ieeja bez maksas.

Konkurss un ceļojošā izstāde īstenota ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras un atpūtas centra “Imanta”, Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijas un A/S “Dzintars” atbalstu.