“Akordeona dienas 2015” Rīgā

2AD (1)

Rīgā, no 27. līdz 29. aprīlim norisināsies ikgadējais starptautisks bērnu un jauniešu labdarības akordeona festivāls “Akordeona dienas 2015 Rīgā”, kurš “Samāriešu fonda” izpildījumā tiek organizēts jau trešo gadu un pulcēs vairāk kā 90 dalībniekus no visas Latvijas (Rīgas, Koknese, Ugāles, Daugavpils), Krievijas (Maskava), Baltkrievijas (Minska).

Festivāls tiek organizēts, ne tikai, lai ar katru koncertu ansambļu spēles līmenis būtu aizvien muzikāli vērtīgāks un skanīgāks, bet lai arī paplašinātu Latvijas akordeona mūzikas attīstības kapacitāti jauniešu un bērnu vidū. Festivāls norisināsies no 27. aprīļa, 3 dienas pēc kārtas, katrā dienā notiks viens koncerts.

Pulcējot vairāk kā 40 dalībniekus no ārvalstīm, festivālam ir piešķirta nozīmīga starptautiska loma un atzinība, kura ik gadu piesaista arvien vairāk ārvalstu dalībniekus un vairo ne tikai Rīgas kultūrvidi, bet arī Latvijas nozīmīgumu, akordeona kolektīvās muzicēšanas spēles attīstībā starptautiskos mērogos.

Ik gadu, pulcējot vairāk kā 1200 apmeklētājus, festivāls jau ir ne tikai atzinis savu popularitāti sabiedrības vidū, bet arī nozīmīgi veicinājis festivāla jauno dalībnieku akordeona spēles kvalifikācijas un prasmju sekmīgu uzlabošanos.

Festivāla izvirzītās prioritātes joprojām ir palikušas nemainīgas: Latvijas reģionu un starptautisko dalībnieku, ansambļu savstarpējā konsolidēšana projekta mērķu sasniegšanai. Ļaujot dalībniekiem izrādīt savu iniciatīvu, festivāls pierāda, ka tā dalībnieki arī esot jaunieši un bērni, profesionāļu vadībā, spēj attiecīgi sagatavoties un sniegt koncertu apmeklētajiem augsta līmeņa  profesionāli izpildītus priekšnesumus.

Festivālam attiecināmie koncerti norisināsies:

  • Splendid palace, Mazā zāle (27. aprīlis, 19:00): Atklāšanas koncerts.
  • Pētera baznīcā (28. aprīlis, 18:00): Sadraudzības koncerts.
  • Lielajā Ģilde (29. aprīlis, 19:00): Noslēguma koncerts.