Šodien noslēgsies balsojums par līdzdalības akcijas #Staromājās gaismas objektiem

Notiek balsojums par gaismas festivāla “Staro Rīga” līdzdalības akcijas #Staromājās gaismas objektiem, informē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienībā. Nobalsot par sev tīkamāko gaismas objektu līdz 24. novembra pulksten 22.00 ikviens var festivāla mājaslapā, kur izvietota gaismas objektu izlase, ko ar tēmturi #staromajas sociālo mediju tīklos publicēja gan privātpersonas, gan dažādas iestādes. Rezultāti tiks paziņoti 25. novembrī festivāla mājaslapā un sociālo mediju profilos.

Informējam, ka Rīgas Interešu izglītības metodiskais centrs veiks darbinieku iekšējo balsojumu, lai pasniegtu savas #staromājās simpātiju balvas, īpaši sakot paldies iestādēm un interešu izglītības skolotājiem, kuri atsaucās mūsu iniciatīvai veidot #staromājās objektu izveides meistarklases. Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra simpātiju balvas paziņosim līdz 1. decembrim www.intereses.lv.

Līdzdalības akcija #Staromājās norisinājās no 16. līdz 22. novembrim, kad gaismas festivāla “Staro Rīga” organizētāji visus Latvijas iedzīvotājus, ieskaitot arī iestāžu un uzņēmumu darbiniekus, aicināja savos sociālo mediju profilos izvietot pašu veidoto gaismas noformējumu fotogrāfijas vai videomateriālus, izmantojot tēmturi #staromajas. Akcijas mentori ir mākslinieki Helēna Heinrihsone, Katrīna Neiburga, Kristians Brekte, Kristaps Ancāns un Miķelis Mūrnieks.

“Festivāla organizētāju vārdā varu izteikt vislielāko pateicību akcijas dalībniekiem un reizē sajūsmu par viņu atsaucību un izdomu,” sacīja festivāla “Staro Rīga” mākslinieciskā vadītāja Diāna Čivle. “Akcijai ar tēmturi #staromājās sociālajos tīklos pievienojās gan iestādes ar savu ēku izgaismojumu valsts svētku laikā, gan individuāli cilvēki ar dažādiem pašdarinātiem gaismas objektiem un noformējumiem, turklāt ne tikai no Rīgas. Gaisma un starošana mūs visus vieno šajā tumšajā gada laikā. Šķiet, ka šāda akcija ne tikai šodienas ierobežoto iespēju apstākļos, bet arī turpmāk var būt daļa no festivāla “Staro Rīga” un ir lielisks veids, kā stiprināt kopīgo gaišo svētku sajūtu ar patriotiskām pašizpausmēm.”

Gaismas festivāla “Staro Rīga” organizatori cer uz epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos un tikšanos ar visiem klātienē gaismas festivālā jau janvāra beigās.