Šodien 17.00. izstādes atklāšanā publiskos 3. Latvijas Bērnu un jauniešu stikla konkursa „Jurim Alunānam – 190! Alunāna jaunvārdi stiklā” rezultātus

Jura Alunāna 190.g. jubilejai veltītais 3. Latvijas bērnu un jauniešu stikla mākslas konkurss noslēdzies un žūrija 12 cilvēku sastāvā piešķīrusi šādas vietas :

Vecuma grupā 16-25 gadi:

1. Vieta Keita Terēze Paura

2. Vieta Airisa Jakšta

3. Vieta Kristiāna Krūmiņa

Vecuma grupā 12 – 15 gadi:

1. vieta * Ausma Broka, Aleksandrs Jesiļevskis

2. vieta Darja Borisova, Madara Bērziņa, Emīlija Gerika

3. vieta Emīlija Gribuste, Elza Lapiņa, Mārtiņš Grīnerts, Līva Laugale, Miroslavs Gorkijs

 

Vecuma grupā 7- 11 gadi:

 

1.vieta Alise un Līga Skrimbles

2. vieta Ignats Makarovs, Emīls Davidjuks, Rēzija Pabērza

3.vieta Anna Jegorova, Dmitrijs Marigins, Zenta Anna Šēfere, Haralds Ceriņš, Beatrise Lapiņa

 

*Vieta tiek dalīta, ja punktu skaits bija vienāds.

Darbus vērtēja žūrija 12 cilvēku sastāvā: 6 stikla mākslinieki- Nora Cēsiniece, Artis Nīmanis, Inguna Audere, Ilze Rimicāne, Ramona Pēkšēna, Inga Jaunzeme un 6 citu jomu speciālisti – populārais mākslinieks Jānis Anmanis, Gaida Jablovska, Rīgas Latviešu biedrības priešsēdētaja vietniece, Ļubova Švecova, 13. Saeimas deputāte, Rūta Kārkliņa, Barona muzeja vadītāja, Dzintra Ziemele, Tautas Palīdzības Fonda vadītāja un Arnolds Ziemelis, Kundziņsalas mākslu, izglītības un tehnoloģiju centra vadītājs.

Konkursa organizatore stikla māksliniece Inga Jaunzeme saka: „Šis ir jau trešais Latvijas stikla konkurss bērniem un jauniešiem. Kopumā konkursā piedalījās 57 bērni ar 46 darbiem. Darbi izpildīti stiklā dažādās tehnikās – apgleznoti, kausēti, gravēti, aplicēti, mozaīkā. Tas, ka žūrijai nebija viegli izvēlēties, liecina dalītās otrās un trešās vietas. Kopumā konkursā ir 23 laureāts. Jaunākajam 4 gadi, vecākajam – 24 gadi”.

Stikla māksliniece, žūrijas komisijas locekle Ramona Pēkšēna saka: „Žūrēju konkursu jau trešo gadu. Šis konkurss parādīja, ka būtiski ir arī labi izstādīt darbu un padomāt par stikla ievietošanu metāla vai koka statīvā. Viennozīmīgi vairāk iegūst tie darbi, kas ir labi eksponēti un kurus var aplūkot kā telpiskus objektus. Arī daudzveidīgās stikla kvalitātes tā izceļas daudz labāk un skatītājs var to visu labāk redzēt un novērtēt.”.

Stikla mākslinieks Artis Nīmanis, žūrijas komisijas loceklis saka: „Katram noteikti bija savi favorīti, bet žūrija centās skatīt arī darbu risinājumu tehnisko izpildījumu. Tieši tāpēc es arī izvēlējos par savu favorītu darbu, kas prasa jau pietiekami daudz teorētisko zināšanu par stikla apstrādi un kausēšanu. Vienu brīdi jau likās, ka intereses par stiklu nav, taču šis konkurss pierādīja pretējo. Darbi konkursam iesūtīti no dažadām Latvijas malām. Tas priecē .”

Krišjāņa Barona muzeja direktore Rūta Kārkliņa norāda: „Esam gandarīti par bērnu un jauniešu stikla konkursa rezultātiem. Daudz darbu bija labā kvalitātē, interesanti un tehniski labi izpildīti. Un prieks,ka interese par Latviešu valodu, par tās izveidi, par tās pilnveidotāju un kopēju Juri Aluānu joprojām ir aktuāla.”.

Šodien, 2. Decembrī 17.00. Kr. Barona muzejā Barona ielā 3, Rīgā, konkursa darbi tiks atklāti izstādē, kas būs muzejā skatāma līdz 18. Decembrim.

No 27. Decembra līdz 2023.g. janvāra beigām izstāde būs skatāma Kundziņsalas mākslu, izglītības un tehnoloģiju centrā.

Konkursu ar dāvanām un balvām atbalstīja Skaisto Skatu aģentūra, Dailes teātris, Operas un baleta teātris, Zvaigzne ABC, Zīmulis un ota, Rīgas Latviešu biedrība, Tautas Palīdzības fonds.


Inga Jaunzeme – Grīnvalde māksliniece, Krišjāņa Barona muzeja stikla konkursa organizatore mob.t. +371 26 66 11 99

inform.inga@gmail.com www.baronamuzejs.lv