Sācies Rīgas Vides izziņas konkurss “Nāc dārzā ciemoties – 2022!”

2022. gada 27. aprīlī Rīgas Jauno tehniķu centra “Dabaszinību skolā” notika ikgadējā vides izziņas konkursa “Nāc dārzā ciemoties -2022!” 1. kārta “Pavasaris dārzā”. Uz to bija ieradušies 37 dalībnieki, kuri pārstāvēja 13 komandas no 9 Rīgas izglītības iestādēm. Tos sagatavojuši konkursam bija 10 aizrautīgi skolotāji.

Tā kā šī gada tēma ir “Četri gadalaiki dārzā”, šogad būs īpaša iespēja satikties katra gadalaika kārtā un noslēguma kārtā – četras reizes klātienē, bet vasarā sazināties attālināti.

Saules pielietajā, bet vējainajā dienā konkursa 1. kārtā “Pavasaris dārzā” dalībnieki ieradās ar mājās veidotu dārza dekoru “Veltījums Latvijas neatkarībai”. Klātienē mērojās zināšanām un prasmēm 6 darbnīcās:

 • vizuāli un pēc taustes atpazina sēklas,
 • atpazina sadīgušo,
 • raka un stādīja garšaugus,
 • ieguva informāciju uz sēklu iepakojumiem, izvēlējās sējamo materiālu atbilstoši dotajiem nosacījumiem un iesēja tās dobē,
 • izklāstīja savas zināšanas par nezālēm un atpazina tās dabā,
 • kā arī darbnīcā “Zini vai mini!” mēģināja atminēt ar dārzu saistītus jēdzienus tos zīmējot un pārbaudīja savas zināšanas erudīcijas testā “Pavasaris dārzā”.

Skolotāji un pavadošās personas Rīgas Jauno tehniķu centra izglītības metodiķes Margaritas Malcānes – Bodrovas vadībā ieskatījās ideju krātuvē par akmeņu izmantošanu mācību līdzekļu izveidē, kā ar lāzerprintera palīdzību var izdrukāt jebkuru attēlu uz salvetes, ko pēc tam var izmantot dekupāžai. Vēl tika piedāvāts izveidot QR kodu spēli “pavasara un vasaras ziedi”, izmantojot akmeņus un dekupāžas tehniku.

Pēc covidlaika pārtraukuma, bija īpašs prieks satikties klātienē. Sevišķi jauki, ka Rīgas bērniem ir šī zaļā dārza oāze, kurā praktiski darboties.

Saņēmuši Rīgas Jauno tehniķu centra Pateicības un konkursa uzlīmes iedvesmoti un apņēmības pilni piedalīties visās konkursa kārtās dalībnieki devās mājup.

Ar Rīgas domes, Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu ir sarūpētas balvas konkursa laureātiem, kas tiks nogādātās izglītības iestādēs.

1. kārtā godalgotās vietas ieguva:
1.-3. klašu grupā:
 1. vietu ieguva komanda RIV meitenes no Rīgas Imantas vidusskolas, skolotāja Liene Roziņa.
 2. vietu ieguva komanda Bolderājas darboņi no Rīgas Bolderājas jaunās pamatskolas, skolotāja Marija Tuče.
 3. vietu ieguva komanda Esam klāt! no Rīgas 93. vidusskolas, skolotāja Indra Siksaliete.
4.-6. klašu grupā:
 1. vietu ieguva komanda Krokusi no Pamatskolas “Rīdze”, skolotāja Laila Jēkabsone
 2. vietu ieguva komanda Zaļie pirkstiņi no Rīgas 45. vidusskolas, skolotāja Zane Āboltiņa.
 3. vietu ieguva komandas Zaļā pēda no Rīgas Jauno tehniķu centra pulciņa “Zaļā pēda”, skolotāja Indra Siksaliete un Savējie no no Rīgas 47.vidusskolas pulciņa “Vides pētnieki”, skolotāja Laura Freimane
7.-9. klašu grupā:
 1. vietu ieguva komanda Dārza rūķīši no Rīgas 47.vidusskolas pulciņa “Vides pētnieki”, skolotāja Laura Freimane
 2. vietu ieguva komanda Zaļie pirkstiņi no Pamatskolas “Rīdze”, skolotāja Laila Jēkabsone.

PROTOKOLS

Konkursa laureāti saņems diplomus un balvas. Paldies Bulduru Dārzkopības vidusskolai, kas atbalstīja konkursu ar stādāmo materiālu!

Paldies visiem konkursa dalībniekiem, viņu skolotājiem un darbnīcu vadītājiem no Rīgas Jauno tehniķu centra un Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra!

Lai ražīga vasara! Uz tikšanos nākamajās konkursa kārtās!

Informāciju sagatavoja:  Ilze Herberga, Rīgas Jauno tehniķu centra Rīgas Vides interešu izglītības metodiķe