RIPO AUTO ieripo kustībā “Maker Faire”

Jaunrades skola 2015.gada 19.maijā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu konkursa ietvaros organizēja Rīgas 1.atklātās RIPO AUTO 2015 sacensības, kas turpinās ar jauniem izaicinājumiem.

Jaunrades skolas darbība ir plaša un ietver galvenokārt praktiskās jomas, īpaši kokapstrādi un metālus un akcentē radošumu. Katru gadu piedalāmies Metāla svētkos Jelgavā ar saviem darbiem.

Šogad saņēmām uzaicinājumu no AHHAA pārstāvjiem piedalīties 20.09.2015. pasākumā Mini Maker Faire, kas visas dienas garumā šogad pirmo reizi notika Tartu AHHAA centrā.

Jaunrades skola sadarbībā ar Rīgas 28.vidusskolu (direktors Guntars Jirgensons) iekārtoja stendu – RIPO AUTO un koncepciju  “Veco lietu jaunā dzīve”, kura guva lielu ievērību un labas atsauksmes un pamudinājumus. Būtiskus komentārus un sajūsmas vārdus, pozitīvus vēlējumus papildināja ierakstu klāsts Jaunrades skolas atsauksmju grāmatā.

Šī bija unikāla iespēja un pieredze jauniešiem, kuri kā komanda kopā strādāja un piedalījās izstādē stāstot angliski par savu darbošanos. Vienlaikus pārmaiņus varēja pamatīgi un bez steigas apskatīt AHHAA centru un arī citu Mini Maker Faire ekspozīciju, piedalīties radošās darbnīcās.

Kopā ar Jaunrades skolas direktoru Arnoldu Ziemeli, drošības speciālisti Dzintru Ziemeli piedalījās pārstāvji, kuri jau ilgāku laiku darbojas abos projektos – no Zālītes speciālās internātpamatskolas, Rīgas Valsts tehnikuma un Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas, bet Rīgas 28.vidusskolu šoreiz pārstāvēja pamatskolas skolēnu darbi ar interesantiem risinājumiem auto modeļos.

Pasākums bija ļoti labi organizēts un par visu bija padomāts, ne tikai par dalībnieku kartēm un aprocēm, bet arī par pazīšanās krekliņiem visiem dalībniekiem, kas uzreiz burzmā apmeklētājiem ļāva uzdot jautājumus stendu pārstāvjiem.

Jaunrades skolas vēlme kopīgi ar sadarbības partneriem un aktīviem cilvēkiem organizēt šo pasākumu arī Latvijā. Pašlaik, pēc Mini Maker Faire iespaidiem izstrādājam programmu pedagogu kvalifikācijas paaugstināšanai “Inovācijas un tradīcijas mācību procesā”, kas būs interesanta un domāšanu, sadarbību rosinoša ikvienam – gan skolotājiem, gan skolu vadībai, gan vecākiem un arī studentiem.

Uzziņai par Maker Faire no mājas lapas  – http://makerfairetartu.ee/?page_id=24

Mini Maker Faire norisinās Igaunijā pirmo reizi. Tas ir pirmais pasākums Starptautiskā līmenī pazīstamajā Maker Faire, kas šogad notiek 3 dienas 25.-27.septembrim trijās pilsētās Tallinā, .

Pati kustība aizsākās ASV 2006.gadā un šogad 26.septembrī tā nonāks arī Tartu. Pašdarināto lietu tirdziņā satiksies zinātne un darināšanas prieks, gaidīti ir gan amatieri, gan profesionāļi!

Maker faire kustība ir visu vecumu dažādu tehnoloģiju entuziasti, amatnieki, pedagogiem, domātāji, hobiju cilvēki, inženieri, zinātnes klubi, autori, mākslinieki, studenti un komerciālās firmas. Visi šie “veidotāji”, pienākot „Maker faire” parāda, ko viņi ir veikuši, un dalās ar to, ko viņi ir iemācījušies.

Savas idejas un izgudrojumus var prezentēt vienatnē vai ar komandu, vecuma ierobežojumu nav. Prezentēt var idejas, koncepcijas, gatavu priekšmetu, kā arī gandrīz gatavu izgudrojumu. Uz vietas bija arī iespējams pašam uzmeistarot ko aizraujošu. Tiek gaidīti zinātnes, mākslas, tehnikas, IT, ēdienu tehnoloģiju, reģenerācijas, biznesa un mēdiju projekti. Un, protams, arī tādi projekti, kurus mēs šobrīd nespējām izdomāt!

Vairāk oficiālajā mājas lapā – http://makerfaire.com/  Kustības nosaukumu izmanto netulkojot to.