RIPO AUTO Altonā

Rudens brīvlaikā Bērnu un jauniešu centrā “Altona” notika Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta  līdzfinansēta nometne “Mūsu Pārdaugava”, kuras devīze bija no vienas nometnes darbnīcas “RIPO AUTO Altonā”. Nometne bija 5 dienas un darbība bija daudzveidīga un interesanta. Tajā patiesi bija tuvošanās BJC “Altona” vīzijai veidot radošu un pozitīvu jauno paaudzi.

Nometnes vadītāja Dzintra Kņaze rūpējās par tiešām interesantu un raitu nometnes darbību. Pirmo reizi altoniešiem bija iespēja gatavot, noformēt un arī “uztrenēt” koka auto modeļus. Pirmdienas rītā nometnes dalībnieki vispirms zīmēja sava auto projektu un domāja auto unikālās īpašības, bet pēc pusdienām jau gatavoja auto. Divas dienas auto modelīši tika gatavoti no sagatavēm. Katrs varēja izvēlēties iepriekš sagatavotu sev patīkamāku formu un tālāk noslīpēt, noformēt pēc savas gaumes. Kā jau bieži gadās dzīvē – iepriekš sagatavotie auto koncepti un noformējums reāli gatavojot izmainījās, tāpēc trešajā dienā bija uzdevums jau noformētajam auto bet nosaukumu, devīzi un piedalīties gan dizaina konkursā, gan sacensībās. Par RIPO AUTO darbību rūpējās Jaunrades skola (direktors un darbnīcas vadītājs Arnolds Ziemelis) un tās jaunie asistenti no Baldones (Jaunietis māca jaunieti): Arnita Ziemele, kura darbojās jauniešu neformālā grupā RIPO, kas aizsāka plašāku RIPO AUTO popularizēšanu Latvijā un Osvalds Mežulis, kurš iepriekšējā gadā darbojās RIPO AUTO Baldonē pulciņā, kam materiālus apmaksāja SIA “Riekstukalns”.

Ne tikai RIPO AUTO iespējas, bet visa programma interesanta un daudzveidīga. Bija iespēja piedalīties kustību aktivitātēs, gatavot maskas, ko var lietot arī Helovīna vakarā. Viesošanās laikā retro auto muzejā apskatīja īstu auto noformējumu, atšķirības. Ojāra Vācieša muzeja Diļļu mājā dalībnieki iepazinās ar Māra čaklā dzeju un kopīgi noskatījās multiplikācijas filmu par Perpendikulu, kas jau ir īsts retro. Šo filmiņu jau bērnībā skatījās daudzu nometnes dalībnieku vecmāmiņas un vectētiņi, ne tikai tēti un mammas. Tomēr visiem tas bija interesants un neierasts piedzīvojums.

Noslēgums, kā jau likumsakarīgi šai nometnes laikā – 30.oktobrī visi kopīgi piedalījās īstā Helovīna pasākumā, kur varēja noderēt arī izgatavotās maskas.

No nometnes “Mūsu Pārdaugava” katram palika paša gatavotais auto modelis un maskas, prieks par piedalīšanos RIPO AUTO ātrumsacensībās un gandarījums par skaisti noformēto auto novērtējumu dizaina konkursā. Dizaina vērtējumi bija 2 – viens bija žūrijas vērtējums un nominācijas, kas tika piešķirtas katram auto, jo visi bija noformēti un katrs dalībnieks bija rūpīgi domājis par stilu un pielicis pūles. Vēl bija dizaina konkursa skatītāju vērtējums, kur katrs dalībnieks, pedagogi un BJC “Altona” darbinieki balsoja par sev iepatikušos auto un balsis bija katram auto, bet tomēr konkurss ir konkurss un bija arī pirmā, otrā un trešā vieta (gan vairākas!). Izskaitot balsis atklājās, ka konkurence ir sīva un sacensība nopietna – skatītāju simpātijas izpelnījās divas 1.vietas, trīs 2. vietas un trīs 3.vietas (dizaina attēli pielikumā).

Par balvām sakām paldies atbalstītājiem – īpaši Latvijas Valsts ceļiem par komiksu grāmatiņu, kas bija ļoti piemērota pasākumam. Paldies uzņēmumiem par reklāmas materiāliem – maisiņiem, pildspalvām un blociņiem, aplikācijas Knoq magnētiņiem, Paysera pildspalvām un “stresa bumbiņām” un NIKON krāsainajam atbalstam. Paldies par finansējumu Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam un par brīnišķīgām iespējām BJC “Altona” (direktore Dzintra Zemture) kolektīvam.

Ātrumsacensību rezultāts – 1.vieta 9.auto – Reinis Martinsons, 2.vieta 1.auto – Laurai Dancei, bet 3.vieta 13.auto – Iļjam Poļivko (finālisti attēlā).

Savukārt dizaina dažādas nominācijas saņēma visi dalībnieki, bet skatītāju balsojumā 1.vietas – melnais 12.auto ar vilkiem “Edvards” autoram Edvardam Štālam un Petras Belovas 17.auto “KIANOVA”, kur bija atrasts veiksmīgs risinājums koka sagataves defekta – plaisas pārvēršanai par efektu.

 

 

Dzintra Ziemele
Jaunrades skola