Rīgas Porcelāna muzeja radošo darbnīcu piedāvājums vasarā

Rīgas Porcelāna muzejs kā vienu no saviem darbības virzieniem paralēli muzeja ekspozīcijas apskatei un ekskursijām, piedāvā radošo porcelāna veidošanas un apgleznošanas darbnīcu. Tas ļauj labāk izprast porcelāna priekšmetu tapšanas procesu un ar svaigu skatu uzlūkot muzeja ekspozīcijas priekšmetus. Apmeklētājiem izglītojošās programmas ietvaros ir iespēja iepazīties ar dažādiem porcelāna dekorēšanas veidiem un apstrādes tehnikām. Gada sākumā bija iespējams piedalīties darbnīcās, kur ikviens interesents varēja apgūt porcelāna liešanas un veidošanas prasmes, izgatavot dekoratīvu rotājumu no krāsainām porcelāna masām vai porcelāna rotas darbnīcā “Pavasaris”.

Vasaras mēnešos muzejs piedāvā apgūt apgleznošanas tehnikas uz keramikas flīzēm. Jūnijā, jūlijā un augustā būs iespēja dekorēt flīzes ar aukstajām keramikas krāsām. Tām nav nepieciešama pēcapstrāde un apdedzināšana keramikas krāsnī, tāpēc gatavo darbu varēs saņemt uzreiz pēc nožūšanas. Vasaras mēnešos, labu laika apstākļu gadījumā radošā darbošanās Rīgas Porcelāna muzejā piektdienās un sestdienās notiks svaigā gaisā – Konventa sētā, iepretim muzeja ieejai. Radošās darbnīcas vasaras mēnešos būs pieejamas katru nedēļu no otrdienas līdz sestdienai. Darbnīcas vadīs mākslinieces-muzejpedagoģes Arta Baltā un Astra Kaprāne.

Jūnija īpašais piedāvājums būs darbnīca “Jāņu zāles” 21. un 22. jūnijā, kad flīzes varēs dekorēt, iedvesmojoties no Saulgriežu tematikai atbilstošiem ziedu un augu attēliem.

Augustā – Rīgas svētku laikā – notiks lietuviešu mākslinieces Živiles Bardzilauskaites Berginas vadīta meistarklase.

Flīžu apgleznošanas darbnīca “Jāņu zāles” 21. un 22. jūnijā no 12.00 līdz 17.00

Dalības maksa darbnīcā “Jāņu zāles” EUR 5.60. Citi radošo darbnīcu pakalpojumi amplitūdā no EUR 5.10 līdz EUR 19.10 (atkarībā no izvēlētā piedāvājuma).