Rīgas 28.vidusskolas un Jaunrades skolas sadarbība RIPO AUTO Brocēnu posmā

Jau tradicionāli Rīgas 28.vidusskolas un Jaunrades skolas sadarbības ietvaros arī kopīga piedalīšanās interešu izglītības pasākumos. Šoreiz tā bija dalība Ripo auto Latvijas sacensību Brocēnu posmā – “Cementvedēju koka auto modeļu ātrumsacensību un auto modeļu  dizaina/reklāmas konkurss ‘’CEMEX KAUSS – 2016’’.

Pasākuma organizatori Biedrība ‘’Mantinieki’’  un  Brocēnu novada kultūras un izglītības centrs  ar Brocēnu novada dome un nodibinājumu ‘’CEMEX iespēju fonds’’ atbalstu. Sacensības notika Brocēnu novada kultūras un izglītības centrā, Lielcieceres iela 10, ‘’Ripo auto’’ darbnīcā, 2016.gada 25.novembrī no plkst.11.00. Organizatori padomājuši arī par iespēju redzēt un izpētīt īstu cementa vedēju, kas piebrauca pie sacensību vietas.

Sacensības un dizaina konkurss notika ne tikai cementa vedēju modeļiem, kas ir jauna RIPO AUTO nozare, bet arī jau iepriekš zināmā veidā ar koka auto modeļiem pēc iepriekšējiem noteikumiem. Rīgas atklātās RIPO AUTO ātrumsacensības un dizaina konkurss arī šogad tiks papildināti ar kravas auto modeļu iespēju, kas sacensības padara interesantākas un dažādo to norisi.

http://www.saldus.lv/novada-aktualitates/aktualitates177/90247/ripo-auto-latvijas-sacensibu-brocenu-pos/ – šeit atrodams Nolikums un cementvedēju iespējamais paraugs, tālāk jau brīva fantāzija svara ierobežojuma un izmēru ietvaros, gatavojot ne tikai cementvedējus, bet arī kravas auto, arī kombinēta auto ideju, kas bija izgatavota Brocēnos, piedāvājot vienā transporta vest dažādus celtniecības materiālus (attēlā – kombinētai cementa vešanai).

Cementvedēju dizaina konkursa gaita bija – gatavot iespējami tuvāk oriģināliem auto jeb veidot samazinātas cementvedēju kopijas un līdz ar to 1.vietu dizainā un Cemex simpātijas balvas saņēma tieši precīzie modeļi, nevis radoša vai brīva pieeja. Atklātajās – nu jau 3.sacensībās un dizaina konkursā RIPO AUTO 2017 gan sacensībās, gan dizaina konkursā Rīgā plānojam ļaut katra fantāzijai un radošumam brīvāku lidojumu arī smago auto klasē, tāpat kā līdz šim tas bija klasiskā RIPO AUTO sacensību norisē.

Godalgotu vietu ļoti pārliecinoši Rīgas 28.vidusskolas RIPO AUTO pulciņš (vadītājs Arnolds Ziemelis, skat.attēlu) saņēma dizaina konkursā RIPO AUTO par Ričarda Gindras pulciņā kopā ar skolotāju gatavoto modeli “Spīdoša ideja”.

Šis pasākums bija ne tikai sacensība skolēniem, bet arī iespēja skolotājiem sadarboties un iegūt jaunas idejas, dalīties pieredzē un pārrunāt arī citus jautājumus, kas aktuāli praktiska mācību priekšmeta un darbības profesionāļiem. Noslēgumā vēlreiz pateicamies par lielisko pasākumu un interesanto dienu notikuma galvenajiem atbalstītājiem un īstenotājam – Brocēnu novada pašvaldībai, nodibinājumam „CEMEX Iespēju fonds” un Ripo auto Brocēnos idejas autoram un darbnīcas vadītājam Zigmundam Zaļenko, kā arī visiem, kuri “pielika roku” pasākuma gatavošanā un norisē..

 

 

Dzintra Ziemele,

Jaunrades skola.