Noslēdzies seminārs “Ceļā uz paradumu maiņu. Cīņa ar atkritumiem.”

25. novembrī Rīgas Jauno tehniķu centrā notika vides interešu izglītības seminārs “Ceļā un paradumu maiņu. Cīņa ar atkritumiem.” Seminārs pulcēja vides, kā arī citu jomu pedagogus, kuriem aktuāla un saistoša ir atkritumu šķirošanas un pārstrādes tēma.

Semināra dalībnieki A/S “Latvijas zaļais punkts” pārstāves Jeļenas Zemņickas vadībā tika iepazīstināti ar aktuālajām vides problēmām pasaulē, kā arī saikni starp tām, konkrētāk pievēršoties tieši atkritumu problēmai. Lektore skaidroja atkritumu daudzuma samazināšanas un šķirošanas nepieciešamību un informēja par tuvākajos gados plānotajiem projektiem atkritumu šķirošanas jomā.

“Pasaules dabas fonds” pārstāve Elīna Pekšēna konkrētāk pievērsās pārtikas atkritumu tēmai, iepazīstinot ar datiem par pārtikas atkritumu daudzumu pasaulē, aicinot uz atbildīgu pārtikas patēriņu iegādājoties, uzglabājot un lietojot pārtikas produktus, kā arī motivējot maksimāli samazināt pārtikas atkritumu daudzumu.

Rīgas Jauno tehniķu centra “Dizains un daba” pulciņa skolotāja Ilze Kalēja demonstrēja daudz un dažādus veidus, kādos iespējams izmantot plastmasas un papīra iepakojumus. Semināra dalībniekiem tika dota iespēja arī pašiem veidot gan praktiskus (putnu barotava), gan mākslinieciskus (sniegpārsliņas telpu rotāšanai) priekšmetus un dekorus.

Eva Liepiņa, keramikas pulciņa skolotāja:“Pieteicos semināram “Ceļā uz paradumu maiņu. Cīņa ar atkritumiem.”, jo ikdienā cenšos šķirot atkritumus un izvēlēties pēc iespējas zaļāku dzīvesveidu. Zinu, ka man vēl ir ļoti daudz kas būtu jāmaina savos ikdienas paradumos, lai kļūtu vēl zaļāk domājoša, tādēļ ieskatu, kā efektīvāk izmantot resursus, lai dzīvotu taupīgāk un videi draudzīgāk, mums deva Elīna Pēkšēna no Pasaules dabas fonda. Savukārt, kā pareizi šķirot atkritumus un to, kā šī nozare attīstīsies nākotnē Latvijā, mums pastāstīja Jeļena Zemņicka no AS “Latvijas Zaļais punkts”. Ļoti iedvesmojoša bija Ilzes Kalējas radošā darbnīca, kurā bija iespēja uzzināt, cik daudzveidīgi var izmantot dažādus iepakojumus kā materiālu, kuru pēc tam pārvērst par dažādiem dizaina priekšmetiem vai noderīgām skaistumlietiņām. Noteikti apmeklēšu arī turpmāk šāda veida seminārus un radošās darbnīcas, kur būtu iespēja uzzināt, kā dzīvot zaļāk un videi draudzīgāk.”