Mūsdienu deju studija “Festa” svin 20 gadu jubileju

Mūsdienu deju studija “Festa” dibināta 2003.gadā. Visus šos gadus Pārdaugavas bērnu un jauniešu centrā “Altona” bērniem ir iespēja izkopt savu mūsdienu deju talantu dažādās vecuma grupās. Sākotnēji studijas nosaukums bija estrādes deju studija “Festa”, bet laikam ejot, mainoties tendencēm dejas mākslā, mainījies deju studijas nosaukums un deju stils. 20 gadu laikā studijā dejot prasmi apguvuši ļoti daudzi deju mīloši bērni. Sākotnēji tās bija tikai 6 meitenes, bet ar katru gadu dejotāju skaits audzis. Šogad deju studijā dejo ap 130 dejotāji, kuri tiek dalīti 7 grupās atbilstoši vecumam un sagatavotības pakāpei. Bērnus un jauniešus dejot iedvesmo viņu atraktīva skolotāja Kristīne Tihanova. Skolotāja ir gan deju treniņu vadītāja, gan deju horeogrāfe.

Kā nozīmīgu panākumu var minēt izcīnītu 1. vietu starptautiskajā mūsdienu deju konkursā “Space” Lietuvā un dalību deju festivālā “Zelta papēdītis” Santpēterburgā. 2022.gadā iegūta laureāta pakāpe mūsdienu deju skatē. Deju studija aktīvi piedalās labdarības pasākumos un citos Rīgas pilsētas pasākumos. Par godu 20 gadu jubilejai ir izdejots mūsdienu deju koncerts “Deja elpo”, kurā dejoja visas kolektīva gupas un audzēkņi.  Deju studijas vadītāja lepojas par saviem, nu jau izaugušajiem, dejotājiem, kuri turpina būt aktīvi Latvijas kultūras dzīvē.

Jāpiebilst, ka mūsdienu deju studija “Festa” un studijas vienmēr smaidīgā un enerģiskā vadītāja Kristīne Tihanova ir starp aktīvākajiem Rīgas mūsdienu deju kolektīviem.

Ne velti šajā kolektīvā aug topošās deju skolotājas un horeogrāfes, kuras savu radošo potenciālu apliecina veidojot horeogrāfijas savam kolektīvam un arī piedaloties Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra projektā “Dejotāji rada”.

Lai neizsīkstoša radoša enerģija un dzīvesprieks iedvesmo jauniem sasniegumiem vēl daudzu gadu garumā! Esi kustībā!

Par mūsdienu deju studijas “Festa” 20 gadu jubilejas koncertu lasi šeit.

Informāciju sagatavoja:

Mūsdienu deju studijas “Festa” vadītāja Kristīne Tihanova un

Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra galvenā speciāliste Ivetta Tamane