Latviju pirmajās Eiropas spēlēs pārstāvēs divi Skolēnu pils badmintona pulciņa audzēkņi un skolotāja.

Šodien, 13.aprīlī Bērnu un jauniešu centrā „Rīgas Skolēnu pils” tika saņemta ļoti priecīga ziņa – 2015. gada Eiropas spēlēs Latviju pārstāvēs trīs badmintonisti – visi no Skolēnu pils. Latvijas labākās badmintonistes Ieva Pope (sieviešu dubultspēles), Kristīne Šefere (sieviešu vienspēles, sieviešu dubultspēles), Reinis Krauklis (vīriešu vienspēles). Līdzi viņiem dosies arī mūsu skolotājs – treneris Arnis Šefers.

Eiropas pirmās spēles notiks Baku, Azerbaidžānā, no 2015. gada 12. līdz 28. jūnijam. Baku par Eiropas spēļu norises vietu tika nosaukta 2012. gada decembrī. Sacensības tiks aizvadītas 20 olimpiskajos un 4 neolimpiskajos sporta veidos, 52 sporta disciplīnās tiks sadalītas 253 medaļas, par kurām cīnīsies 49 valstu apmēram 6000 sportisti. Eiropas spēlēs piedalīsies arī Latvijas komanda.

2015.gada 26.martā kad noslēdzās kvalifikācijas posms un Kristīne Šefere Eiropas spēļu sieviešu vienspēļu Kvalifikācijas reitingā ieguva 28.vietu no 32 vietām uz Baku. Daudz palīdzēja Kristīnes dalība 18.-22.martā notikušajā „Jamaica International 2015” turnīrā tālās Karību salas Jamaikas galvaspilsētā Kingstonā (raksts atrodams http://www.rsp.lv). Vienspēļu turnīrā izcīnītā bronzas medaļa Kristīnei deva 1750 punktus Pasaules badmintona reitingā, tādējādi paceļoties no 29. un 28.vietu Kvalifikācijas reitingā.

Sieviešu dubultspēlēs Kristīnes Šeferes un Ieva Popes kvalificēšanos nācās gaidīt ilgāk tāpēc, ka 2015.gada 26.martā viņas Kvalifikācijas reitingā atradās 16.vietā, taču saskaņā ar I Eiropās spēļu badmintona turnīra nolikumu ir noteikts, ka divas no trim dubultspēļu 16.vietām būs paredzētas “uzaicinātajiem” spēlētājiem ar “wild card”. Latvijas sieviešu pārim paveicās, un kvalifikācijai pietika ar 16.vietu.

Šodien noskaidrojās, ka jaunais talantīgais Skolēnu pils audzēknis Reinis Krauklis arī kvalificējies badmintona turnīram un iekļuvis Eiropas spēlēs.

Joprojām ceram, ka mūsējiem izdosies kvalificēties arī uz pasaules svarīgākajām sporta spēlēm – 2016.gada Olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro, Brazīlijā.

 

Eiropas spēļu oficiālā mājas lapa: http://www.baku2015.com

Foto no Kristīnes Šeferes personīgā arhīva.

 

Informāciju sagatavoja:

Iveta Freimane, skolenupils@gmail.com

Direktora vietniece,

Bērnu un jauniešu centrs „Rīgas Skolēnu pils”

www.rsp.lv

www.facebook.com/BJCRSP