Deju studija “Diamond” Starptautiskajā deju festivālā “Deju Olimpiāde Rīga 2016”

Starptautiskais deju festivāls  „Deju Olimpiāde – Rīga 2016” risinājās no 26. līdz 28. februārim Rīgā jau piekto  gadu. Kā jau katru gadu   Festivāls ir augsta līmeņa intriģējošas starptautiskas sacensības trīs dienu garumā. Festivālā piedalījās vairāk nekā   1000 augsta līmeņa amatieru klases dejotāju   no  Latvijas, Krievijas, Vācijas, Lietuvas vecumā no 4– 25 gadiem. Ansambļi, kolektīvi, baleta un horeogrāfijas skolas, deju un šova grupas, kā arī   individuāli dejotāji 10 dažādās deju kategorijās, profesionālas un starptautiskas žūrijas vēroti cīnījās par medaļām.

Deju studija   ,,Diamond” piedalījās olimpiādē jau otro gadu. Sacensībās dejoja visas trīs grupas, pavisam 56 dejotāji no 4 līdz 15 gadiem. Dejotājiem uzdevums nebija vienkāršs, jo visas trīs grupas demonstrēja jaunas šajā mācību gadā radītas dejas.

,,Diamond’’ jaunākā grupiņa, kurā dejo bērni no 4 līdz 6 gadiem, demonstrēja savu jauno deju ,,Spoku mednieki”. Dejā piedalījās visi 18 bērni. Mazie dejotāji bija ļoti centīgi  un  iepatikās skatītājiem. Grupu nominēja ,, Children dance” un žūrija piešķīra pirmo vietu .

Vidējā grupa, bērni no 7 līdz 9 gadiem arī dejoja savu jauno deju ar citronīgu nosaukumu ,,Vitamīns C’’. Dejā piedalījās 18 dejotāji. Meitenes tik ļoti enerģiski un jautri izpildīja savu deju, ka žūrijas locekļi nespēja mierīgi nosēdēt savās vietās. Daudzām grupas dalībniecēm ir jau  9 gadi un tāpēc organizatori pieņēma lēmumu, ka  grupai jāuzstājas 3.vecuma kategorijā (9-12 gadi). Neskatoties uz to, meitenēm izdevās iegūt kausu par pirmo vietu.

Vecākā grupa bērni no 10 līdz 15 gadiem tāpat kā pārējie kolektīva dalībnieki demonstrēja jauno deju ar nosaukumu ,,Pamestie”. Deja ieguva nomināciju – contemporary. Pēc priekšnesuma paši dejotāji teica, ka ir bijis grūti savākties un nesākt raudāt, jo priekšnesuma tēma ir emocionāli grūta. Grupas emocionālo priekšnesumu un tehniku žūrijas locekļi novērtēja ar augsto pirmo vietu.