Bērnu rīts “Fricim Bārdam – 140” muzejā “Rīgas Jūgendstila muzejs”

Svētdien, 19. janvārī, plkst. 12.00 muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” notiks Friča Bārdas daiļradei veltīts bērnu rīts. Muzeja runcis Alberts šoziem dungo: “Ruds, rudiņš pa krēslu čabina lietiņš. Kā pelēks vīriņš gar logu iet viņš…”. Aktieri Una Eglīte un Mārtiņš Gailis gaidīs ciemos bērnus ar vecākiem, lai ēnu teātrī izdzīvotu F. Bārdas dzejas tēlus.

Latviešu dzejniekam Fricim Bārdam (1880-1919) 25. janvārī apritētu 140. gadskārta. F.  Bārda ir nozīmīgs latviešu romantiskās dzejas meistars, dēvēts par zemes dēlu ar zvaigžņu dvēseli. Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” kopā ar aktieriem Unu Eglīti un Mārtiņu Gaili aicina iepazīt F. Bārdas dzeju bērniem.

“Oi, oi, oi – briesmīgs gan ir viņš un ļauns,/ tas vecais, tas lielais, tas ragainais auns” – iespējams, ka kāds atminas animācijas studijas “Dauka” multiplikācijas filmu “Pasaciņas” un dzejoli “Bukurags” aktrises Veras Singajevskas izpildījumā. Dzejnieka dzīves laikā bērnu dzeja atsevišķā krājumā netika izdota, vēlāk tā tika iekļauta dažādos krājumos. 1958. gadā spilgtākie F.  Bārdas dzejoļi bērniem tika apkopoti krājumā “Bukurags” ar Džemmas Skulmes ilustrācijām.

Pēc pasākuma apmeklētāji aicināti apskatīt arī muzeja interjera un digitālo ekspozīciju, Irīnas Vorkales izstādi “Lellīšu stāsti”, kā arī izstādi “Jūgendstila Ziemassvētki Rīgā”, kas 19. janvārī būs apskatāma pēdējo dienu.

Bērnu rīts notiks muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” Rīgā, Alberta ielā 12 (ieeja no Strēlnieku ielas). Uz pasākumu aicināti pirmsskolas vecuma bērni, kā arī viņu vecāki vai pavadošās personas. Ieejas maksa katram apmeklētājam – 3.00 EUR. Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūdzam pieteikt dalību iepriekš, zvanot pa tālruni 67181465 vai rakstot uz e-pastu: jugendstils@riga.lv.