Aizvadīts ikgadējais pasākums „NĀC UN PIEDALIES” Vērmanes dārzā

5. septembrī Vērmanes dārzu pāršalca bērnu un jauniešu čalas un vecāku vērīgās acis – klāt ikgadējais pasākums „Nāc un piedalies”, lai iepazītos ar interešu un profesionālās ievirzes izglītības iespējām Rīgā. Pasākumā piedalījās interešu izglītības centri, sporta skolas, mākslas skolas, biedrības un nodibinājumi, kas kopā izveidoja 34 pieturas punktus, īstenojot 82 radošās darbnīcas. Šogad paralēli pasākuma „Nāc un piedalies” aktivitātēm bija iespēja iesaistīties arī „Tēva dienas” svinībās.

„Nāc un piedalies” – tas ir mācību gada sākuma atspēriena punkts interešu izglītībā. Pasākums, kas izglīto un aicina Rīgas bērnus aktīvi un lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku, iesaistoties Rīgas pašvaldības piedāvātajos pulciņos – gan individuālajos, gan kolektīvajos. 13 Rīgas Interešu izglītības centri ik dienu īsteno desmitiem, pat simtiem izglītības programmas, kas attīsta bērna un jaunieša spējas ne tikai attiecīgajā jomā (dziedāšana, zīmēšana utt.), bet gan dod iespēju uzņemties atbildību par savu darbu un apkārtējiem, un gūt profesionālas iemaņas attiecīgajā jomā, kas var palīdzēt turpmākās karjeras izvēlē.

Ikviens no pasākuma dalībniekiem (Interešu izglītības centriem, biedrībām u.c.) šogad ik īpaši piedomāja pie savu darbnīcu izpildes. Kā vienu no iemīļotākajām apmeklētāji atzīmēja iespēju veikt treniņbraucienu ar kanoe laivu pa Vērmanes dārza strūklaku – kad tad, ja ne tagad? Vērmanes dārza estrāde ik mirkli tika piepildīta ar plašiem smaidiem – kopumā uzstājās 62 kolektīvi gan no Interešu, gan profesionālās ievirzes izglītības iestādēm, gan vispārizglītojošo skolu interešu izglītības programmām. Baudījām gan dziesmas, gan dejas, gan pantonīmas un teātra krāšņos priekšnesumus. Īpaši spilgti atmiņā palicis māsu Milzīšu priekšnesums no teātra „Zīļuks”, kā arī grandiozais noslēgums, ko nodrošināja Andžeja Grauda bungu skolas audzēkņi. Viss ko varam teikt – mūsu jaunieši ir vareni!

Pasākuma dienā lielu interesi apmeklētāju vidū guva arī „Drošības saliņa”, kas tika veidota, lai atgādinātu gan bērniem, gan viņu vecākiem par drošību skolā, mājās un uz ielas. Paldies visiem drošības dienestiem, kas interesantā un uzrunājošā veidā pastāstīja par savu ikdienas darbu: Valsts pašvaldības policija, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Krasta apsardzes dienests, Sadales tīkls, AS “Latvijas Gāze” ar Gāzēna drošības skoliņu, Ģimeņu ar bērniem atbalsta departaments, Valsts robežsardze, kā arī citi tiesībsargājošie un kārtības uzturētāji.

Neviltotais pasākuma apmeklētāju pozitīvisms un prieks par iespēju piedalīties dažādās darbnīcās, vērot koncertu un pat izmēģināt veiksmi loterijā ļāva bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem pavadīt burvīgu dienu kopā. Pasākuma organizatori saka lielu paldies ikvienam, kas iesaistījās pasākuma īstenošanā. Īpašu paldies vēlamies izteikt “Ezerkauliņi” komandai, kas jau otro gadu dāvināja gan koncerta dalībniekiem, gan apmeklētājiem – bērniem un jauniešiem – svaigus un gardus burkāniņus!

Tiekamies pulciņos Rīgas Interešu un profesionālās ievirzes izglītības iestādēs jau rīt un „Nāc un piedalies” arī nākamajā gadā!

 

Informāciju sagatavoja:

Santa Vancāne

Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra

Pilsētas pasākumu koordinatore