Aicinām piedalīties webinārā un uzzināt par jaunu bez maksas pieejamu (lejuplādējamu) stratēģisko vides spēli “Ūdenstopija” un atraktīvu ūdens izziņas anketu klašu ekspedīcijām!

Pasaules Dabas Fonds kopš septembra ir aktīvi piedalījies projektā, kura mērķis ir veicināt jauniešu apziņu par bioloģisko daudzveidību ūdeņos. Projekta ietvaros tika izstrādāti atraktīvi metodiskie materiāli ūdens tēmas apguvei skolās. Sadarbībā ar Vides Risinājumu Institūtu tikai izveidota ūdens izziņas anketa, kuru skolotāji un skolēni var izmantot, dodoties ekspedīcijās uz skolām tuvumā esošiem ūdens objektiem. Anketā iekļautā informācija un pielietošana skolēnus iepazīstina ar ūdens pētīšanas metodēm, iesaista un atklāj, kā noteikt upju, ezeru un jūras bioloģiskā daudzveidības stāvokli. Projekta ietvaros ir izgatavota arī stratēģiskā galda spēle, kuru var spēlēt visa klase – ap 20 spēlētājiem. Spēlētājiem jāuzņemas dažādas lomas (valdība, NVO, uzņēmēji un iedzīvotāji) un spēles laikā jāpieņem lēmumi, kas ir daļa no ūdens objektu apsaimniekošanas procesa, tādā veidā pozitīvi vai negatīvi ietekmējot ūdenstilpes.

Lai pastāstītu vairāk par projektā izveidotajiem materiāliem, Pasaules Dabas Fonds organizē webināru jeb online lekciju, kas ir domāta skolotājiem un izglītotājiem. Materiāli būs brīvi pieejami Pasaules Dabas Fonda mājaslapā.

Webinārs tiks rīkots jau ceturtdien (12. decembrī), plkst. 15:30 – 16:30. !!! Lai pievienotos webināram ir jāiet uz šo aktīvo saiti –https://wwf.zoom.us/j/389531775

Meeting ID: 389 531 775

Webinār programma:

  • Ievads par projektu jauniešiem – kas tika darīts un izstrādātie materiāli
  • Skolotāju apmācība kā doties ekspedīcijās ar jauniešiem pie ūdens objektiem un kā izmantot mūsu sagatavotos materiālus
  • Spēles “Ūdenstopija” prezentācija un apmācība kā spēlēt
  • Jautājumi

Ļoti priecāsimies, ja Jūs pievienosieties apmācībām 12. decembrī. Projektu atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds

Neskaidrību gadījumā sazinieties:  Magda Jentgena| Baltijas jūras un saldūdens programmas vadītāja|

Pasaules Dabas Fonds | Mob.: +371 28652770 | mjentgena@pdf.lv