Aicina uz Rīgas svētku notikumiem Imantā

Rīgas svētkos Kultūras un atpūtas centrs “Imanta” aicina apmeklēt mākslinieces Lotes Vilmas Vītiņas veidoto vides instalāciju “Imanta mostas” un Zīmējumu teātra izrādes.

Vides instalācija “Imanta mostas” tiks atvērta 14. augustā plkst. 18.00 un būs apskatāma jebkurā laikā līdz 16. augusta plkst. 22.00 Kultūras un atpūtas centra “Imanta” brīvdabas teritorijā. Mākslinieces Lotes Vilmas Vītiņas veidoto instalāciju iedvesmojušas liecības par latviešu tautas varoni Imantu, kura vārdamāsa ir arī apkaime. Vadonis Imanta pirmoreiz parādās Livonijas Indriķa hronikā.  1802. gadā Garlībs Merķelis teikā “Vanems Imanta” tēlo viņu kā letgaļu virsaiti, kas reizē var būt gan tautas vadonis, gan vispieticīgākais tās vidū.  1874. gadā Andrejs Pumpurs rada dzejoli “Imanta”, kurā varonis “nevaid miris”, bet gan dus apburts zem zilā kalna – kad sāksies “gaismas laiks”, varonis modīsies. Lote Vilma Vītiņa leģendām apvīto vadoni adaptējusi mūsdienīgam stāstam – komiksam par supervaroni Imantu, kurš ir pamodies no ilgā miega zem zilā kalna un devies uz Rīgu, kur tas iepazītas ar pilsētnieku dzīvi un veic ikdienas varoņdarbus.

Vītiņa radīs lielformāta komiksu kultūras centra logos, un kopā ar tēlniecēm Laimu Daberti un Elzu Dobičinu tēlus atdzīvinās arī trīs dimensijās. Apmeklētāji aicināti izdzīvot stāstu par varoni 21. gadsimtā, kas velk paralēles ar apkaimes “pamošanos” – reizēm par “guļamrajoniem” sauktās apkaimes šķiet kā aizmigušas, taču dažādas iniciatīvas un notikumi tās pamodina un aktivizē.

Lote Vilma Vītiņa ir jaunā māksliniece, kas jau paspējusi sevi pierādīt kā talantīgu ilustratori. Vītiņas debijas grāmata “Dzejnieks un smarža” (Aminori, 2019) tikko saņēmusi Starptautisko Jāņa Baltvilka par labākajām ilustrācijām, savukārt pavasarī – grāmatu mākslas konkursa “Zelta ābele” gada balvu kategorijā “Dzeja bērniem un jauniešiem”.

14. augustā un 16. augustā plkst. 14.00 Kultūras un atpūtas centra “Imanta” Lielajā zālē notiks režisora Vara Klausītāja veidotā Zīmējumu teātra izrāde visai ģimenei “7 pasakas par Ņukucīti”. Izrāde tapusi, iedvesmojoties no Aivara Neibarta pasakām. Dzejnieka pasakas tiek ne tikai stāstītas, bet arī zīmētas un izdejotas. Priekšnesums nepilnas stundas garumā rosina skatītājā iztēli un aicina izjust pasakas radīšanas klātbūtni. Papīrs tiek locīts, plēsts, ņurcīts, tas pamazām piepilda visu skatuvi. Izrādē zīmēšanai ir vadošā loma, to izpilda gleznotāja Anda Lāce, ar laikmetīgās dejas solo to papildina Agnese Bordjukova, un Varis Klausītājs pauž notikumus par Ņukucīti. Izrādē piedalās arī koklētāja Laima Jansone vai Latvīte Cirse. Izrāde ieteicama bērniem no 4 gadu vecuma. Ieeja ir bez maksas, iepriekš piesakoties – no 6. augusta zvanot pa tālruni 67181937 vai rakstot uz e-pastu imanta@riga.lv, norādot vārdu, kontakttālruni un apmeklētāju skaitu no vienas mājsaimniecības. Vietu skaits ierobežots. Pasākumā notiks, ievērojot noteiktos ierobežojumus.

Pasākumus rīko Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras un atpūtas centrs “Imanta”, atbalsta Rīgas dome un Rīgas domes Izglītības, kultūra un sporta departaments.