20. reizi aizvadīti bērnu un jauniešu svētki “Nāc un piedalies”

Karstajā vasaras noslēguma dienā, 31. augustā, pie Rīgas Kongresu nama 20. reizi notika bērnu un jauniešu svētki „Nāc un piedalies”, iepazīstinot ar brīvā laika pavadīšanas iespējām Rīgā, kā arī aicinot aktīvi pavadīt dienu kopā ar draugiem, vecākiem un vecvecākiem dažādās aktivitātēs. Vakara programmā ikvienu priecēja ielu vingrotāju priekšnesumi, kā arī Latvijā plaši atpazīstami mūziķi – grupas „Double faced eels” un „Sudden lights”, hiphopa mākslinieki ansis un Edavārdi, kā arī dziedātāja Kristīne Pāže.

Šogad svētki kopā pulcēja 8 interešu izglītības iestādes, 2 sporta skolas, Andžeja Grauda bungu skolu, Laboratorium.lv,  AS „Sadales tīkls”, Jaunsardzes centru, Latvijas Republikas Zemessardzi, Rīgas Centrālo bibliotēku, Rīgas domes Labklājības departamentu, Rīgas pašvaldības policiju, Valsts policiju, Rīgas satiksmi, kā arī Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD).

Interešu izglītības centru darbnīcas piedāvāja gan veidot, zīmēt un eksperimentēt, gan iesēsties kartingā, baudīt lidmodeļu demonstrējumus, uzkāpt kāpšanas sienā, kā arī vērot lidojumus debesīs lielajā batutā.

Svētku teritorijā atradās arī Rīgas pašvaldības policijas dienesta transportlīdzekļi ar iespēju iekāpt, uzkāpt un iejusties policista lomā, lielu interesi izraisīja arī Valsts policijas piedāvātie informatīvie materiāli par drošību, tāpat ikviens pasākuma apmeklētājs varēja iekāpt Rīgas satiksmes autobusā un izmēģināt tā jaunās tehnoloģijas, uz mirkli kļūt par Latvijas Republikas Zemessardzes dalībnieku, gūt priekšstatu par Jaunsardzes darbu, kā arī piedalīties CSDD Rīgas Motormuzeja piedāvātajās aktivitātēs un AS „Sadales tīkls” elektrodrošības skolā.

Lielu interesi un neviltotu sajūsmu izraisīja Laboratorium.lv zinātniskā laboratorija, kas ik pa brīdim lika satraukties kā lielam, tā mazam eksperimenta dalībniekam. Dažādas aktivitātes un informatīvos materiālus veselīgam dzīvesveidam piedāvāja Rīgas domes Labklājības departaments, savukārt Rīgas Centrālā bibilotēka deva iespēju ne tikai iepazīties ar aktuālo literatūru, bet arī darboties radošajā darbnīcā.

Uz lielās skatuves koncertā „Tur, kur prieks” piedalījās audzēkņi no 25 interešu izglītības kolektīviem, kopumā aptuveni 700 dalībnieki. Koncertā dejas un dziesmas mijās ar karatē, vingrotāju un modes demonstrējumu priekšnesumiem, neizpalika arī gaidāmo XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuāra dziesmas un dejas.

Kā ik gadu, svētku aktīvākie apmeklētāji – bērni un jaunieši – varēja piedalīties izlozē par balvām no „Brain games”. Šoreiz nepieciešamos uzdevumus izpildīja un izlozē kopumā piedalījās 257 pareizi aizpildītas kartiņas. Paldies visiem mazajiem un lielajiem apmeklētājiem par aktivitāti!

Paldies par sadarbību visiem pasākuma partneriem. Īpašs paldies SIA „Rīgas meži” un SIA „Rīgas nami” Rīgas Kongresu namam par atbalstu pasākuma īstenošanā. Pasākumu organizēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Rīgas Interešu izglītības metodisko centru.

Foto: Roberts Blaubuks