Ziemeļu rajona sākumskolu koru sadraudzības koncerts

17. maijā Bērnu un jauniešu centrā “Laimīte” notika Ziemeļu rajona sākumskolu koru pavasara koncerts. Koncerta programma bija ļoti daudzveidīga, jo kolektīvu sniegumā dzirdējām dziesmas četrās dažādās valodās – latīņu, latviešu, krievu un ķīniešu. Patīkami pieminēt, ka koncertā aktīvi piedalījās kolektīvi, kurus pēdējos gados koncertos bijām retāk dzirdējuši. Katram kolektīvam bija sava interpretācija, izpildījums, oriģinalitāte un individualitāte, kura liecināja par koru diriģentu un koncertmeistaru lielo ieguldījumu koru skanējuma mākslā.

Kolektīvi  bija atšķirīgi cits no cita izpildījuma, stila, žanra ziņā. Repertuārā skanēja tādi instrumenti kā kokle, marimba, dažādi sitamie instrumenti. Ar dinamiskām niansēm, liriku un melodiskumu izcēlās  kori no Rīgas 28. vidusskolas (diriģente Inese Zālīte), Rīgas 10. vidusskolas (diriģents Aleksejs Verbickis) un Rīgas 7. pamatskolas (diriģente Diāna Babre).

Šie svētki apvienoja septiņus kolektīvus, kopā piedalījās apmēram 180 dalībnieki. Koncerta noslēgumā kopkoris izpildīja divas dziesmas, kurā Rīgas Kultūru vidusskolas 1.-4. klašu kora diriģente Rita Lazere paradīja savu meistarību sasniedzot koncerta kulmināciju augstākajā mērogā.

Informāciju sagatavoja: Ziemeļu rajona mūzikas metodiķe Natalja Jekimova.