Vizuāli plastiskās mākslas konkurss – izstāde „MASKAS” Rīgas Jauno tehniķu centrā

Konkursa – izstādes tēma: „Karnevāls Fantāzijas zemē.”

Fantāzijas žanra   aizsācējs, pasaules literatūrā, ir Džons Ronalds Rūels Tolkīns ar darbu „Gredzenu pavēlnieks”.

Tolkīns salīdzina fantāziju ar zupas katlu, kurā kopā sajaukta mitoloģija, romantika, vēsture, tautas pasakas un citi literāri darbi. Viņš uzskata, ka katrs autors smeļas no šī katla, pievieno garšvielas pēc saviem ieskatiem, atkarībā no laikmeta, kultūras un paša personības.

Par vadmotīvu izmantojot, fantāzijas meistara Tolkīna salīdzinājumu, konkursa dalībnieki iepazīstas ar karnevāla tradīcijām dažādās valstīs. Kā iedvesmas avotu darbiem izmanto dažādu tautu pasakas, mitoloģiskus tēlus un filmu varoņus. Iegūto informāciju un iespaidus izmanto masku darināšanas procesā, veidojot fantastisku tēlu maskas.

Dalībnieki izgatavo karnevāla sejas vai galvas maskas no dažādiem materiāliem, jebkurā tehnikā. Dalībnieki nekopē filmu, pasaku u.c. tēlus un varoņus, bet izgatavo savas oriģinālas fantastisko tēlu maskas.

Konkursa – izstādes statistika:

1) vecums:

  • 7-10 gadi /sākumskola/ – 45 dalībnieki
  • 11-15 gadi /pamatskola/ – 20 dalībnieki
  • Vidusskola, jaunieši – 5 dalībnieki

2) Mācību iestādes – 25

Konkursa noslēguma pasākumā /27. novembrī/ dalībniekiem būs iespēja demonstrēt maskas un saņemt skatītāju simpātiju balvas.

Konkursa darbu izstāde atvērta no 2015. gada 12. novembra līdz 2015. gada 27. novembrim, katru darba dienu, arī sestdienās, no plkst. 12.00 līdz 18.00, Rīgas jauno tehniķu centrā , Bauskas iela 88, Rīgā.

Apbalvošana notiks 2015. gada 27. novembrī plkst. 16.00 RJTC telpās.

Paldies RJTC skolotājai Anitai Zīvertei par ieguldīto darbu izstādes tapšanā!

Informāciju sagatavoja:

Dins Bahs, RJTC direktora vietnieks izglītības jomā

Vairāk foto no izstādes www.rjtc.lv