Vīru koris “Absolventi” 60 gadu jubileju svinēs ar krāšņu koncertu

30. novembrī plkst. 17.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” vīru koris “Absolventi” kopā ar muzikāliem viesiem svinēs 60 gadu jubileju koncertā “Vīru dziesmā spēks”.

Kora mākslinieciskā vadītāja Edgara Vītola vadībā koris sagatavojis krāšņu un pilnskanīgu programmu, kuru kopā ar koncerta viesiem izpildīs 2 daļās, atklājot spēcīgo, tikai vīru korim raksturīgo skanējumu. Koncertā tiks atskaņota ne tikai latviešu vīru koru mūzikas klasika a capella un fragmenti no Džuzepes Verdi operām, bet arī latviešu mūsdienu autoru darbi. Īpašu vietu repertuārā ieņem izcilo latviešu komponistu Ilzes Arnes, Māra Lasmaņa un Raimonda Paula dziesmas, kuru atskaņojumā pie klavierēm koncertā piedalīsies arī autori paši.

Koncertā kopā ar “Absolventiem” uzstāsies ne tikai solisti Inga Lisovska, Anete Viļuma, Juris Jēkabsons un Mārtiņš Ruskis, bet arī kori, ar kuriem “Absolventi” cieši sadarbojušies jau daudzus gadus – Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes jauktais koris “Aura” diriģenta Edgara Vītola vadībā un viesi no Igaunijas – Tartu vīru koris “Gaudeamus”, kuru diriģē Lauri Breede. Skanējumu kuplinās arī basģitārists Dāvis Engers un sitaminstrumentālists Jānis Ločmelis.

Vīru kori “Absolventi” diriģēs Edgars Vītols, Edgars Briņķis, Emīls Rusovs un goda diriģents, bijušais kora vadītājs Arvīds Platpers, vadot gan kori, gan klausītājus cauri daudzveidīgajai programmai.

Biļetes uz koncertu tirdzniecībā “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā, kā arī koncerta norises vietā pirms pasākuma. Biļešu cena 7,00 EUR.

Koris “Absolventi” ir viens no labākajiem vīru koriem Latvijā. 1959. gadā kori dibināja izcilais latviešu diriģents Pauls Kvelde, daudzus gadus tas darbojās viņa mākslinieciskajā vadībā, kļūstot par vienu no vadošajiem vīru koriem Latvijā. 1999. gadā kora māksliniecisko vadību pārmantoja Paula Kveldes audzēknis, Dziesmu svētku virsdiriģents Arvīds Platpers, kurš turpināja kora tradīcijas un tālāk veidoja kora repertuāru. 2014. gadā par kora māksliniecisko vadītāju kļuva Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku virsdiriģents Edgars Vītols, sākot jaunu posmu kora attīstībā.

Pasākums notiek ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.