Tautas tēlotājas mākslas studija “Umbra” aicina uz 60 gadu jubilejas izstādi

Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” Tautas tēlotājas mākslas studija “Umbra” aicina uz 60 gadu jubilejas izstādi “Umbras mantojums”, kurā būs aplūkojami dalībnieku laika gaitā tapušie tik ļoti dažādie darbi gan tehnikās ˗ eļļas, akvareļa, akrila ˗, gan stilistikā.

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras un atpūtas centra “Imanta” TLMS “Umbra” tika dibināta 1961. gadā. No 2019. gada studiju vada māksliniece Agnija Ģērmane, pārņemot, aizsaulē aizgājušās, Māras Zītares 40 gadu darbu. Ar savām zināšanām un praktisko pieredzi glezniecībā un mākslas pedagoģijā A. Ģērmane dalās, elastīgi uztverot studijas dalībnieku atšķirīgo pieeju glezniecībai, palīdzot atrast individuālu stilu un attīstības ceļu.

Leģendārais “umbrists” (tā mākslas studijas dalībnieki sevi dēvē) ar 56 gadu stāžu kolektīvā Elmārs Štubis atceras: ““Umbras” sākums bija TTT sporta zāles priekštelpā. Gleznojām uz tenisa galdiem un skalojām akvareļus lielajās dušas telpās kopā ar garajām TTT meitenēm. Katra nodarbība sākās ar 15 minūšu teoriju un beidzās ar viena darbiņa atrādīšanu, kuru apsprieda kolektīvi.” Šobrīd TLMS “Umbra” mājvieta ir  Rīgas Kultūras un atpūtas centrā “Imanta”, kur regulāri tiekas savās nodarbību telpās, lai kopīgi radītu, mācītos, pilnveidotos un būtu kopā mākslas pasaulē.

TLMS “Umbra” 60 gadu jubilejas izstāde “Umbras mantojums” Rīgas Kultūras un atpūtas centrā “Imanta”, Anniņmuižas bulvārī 29, norisināsies no 1. līdz 31. oktobrim. Tā apskatāma katru dienu no plkst. 10.00 līdz 20.00, ieeja ˗ bez maksas. Izstādes apmeklējuma laikā organizatori aicina ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus un drošības pasākumus.

Izstādi organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras un atpūtas centrs “Imanta”.