Svētku ceļojums uz Poliju

No 30. novembra līdz 4. decembrim notika pieredzes apmaiņas brauciens un Poliju, kurā piedalījās Rīgas 95.vsidusskolas teātris, Rīgas Katoļu ģimnāzijas teātra studija, Bērnu un jauniešu centra “Laimīte” jauktais ansamblis un meiteņu koris “Prima” no Rīgas Rīnūžu vidusskolas. Brauciena mērķis bija iepazīstināt Eiropas skolu jaunatni ar Latvijas kultūru, prezentējot  izglītojamo sasniegumus Rīgas skolu radošā sadarbības izbraukuma pasākumos.

Rīgas kolektīvi sniedza koncertprogrammu un apmeklēja sekojošas pilsētas –  Ļubļinu, Krakovu, Čenstohovu, Veļičku  un Varšavu. Ansambļa un kora dalībniekiem bija iespēja 400 metru dziļumā Veļičkas sāls raktuves nodziedāt dziesmas no garīgā repertuāra, kā piemēram R.Dubra “ Laudate”.

Papildus koncertiem bērni un jaunieši iepazina Poļu vēsturiskos pieminekļus un apmeklēja ievērojamus apskates objektus. Polijas bērnus un jauniešus iepazīstināja ar Rīgas skolu radošajiem sasniegumiem, Latvijas vēsturi un kultūru, stāstīja par Latvijas simtgadi kā arī diskutēja savā starpā par Latvijas un Polijas vēsturisko likteņgaitu sakritībām.

Īpašu pateicību par  burvīgā ceļojuma spilgtajiem iespaidiem kolektīvi izsaka projekta organizatoram Rīgas 95.vidusskolai!

 

Informāciju sagatavoja:

Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra

Ziemeļu rajona metodiķe Nataļja Jekimova