Seminārs rudens brīvdienās “Papīra izgatavošana mākslas darbam”

Divas dienas, 24. un 25. oktobrī,  Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolā notika pedagogu profesionālo kompetenču pilnveides seminārs interešu izglītības vizuālās mākslas skolotājiem “Papīra izgatavošana mākslas darbam”, kuru vadīja māksliniece,  Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas skolotāja Ilze Dilāne.

Semināra laikā iepazināmies ar   Roksmēluma papīra izgatavošanas vēsturi, tā izgatavošanas tehniskiem paņēmieniem, procesu un izmantošanu (kā pamatu mūsdienu mākslas darbiem un kā patstāvīgu mākslas darbu). Papīra masas izgatavošanai var izmantot: abaku, linu, kokvilnu, kaņepes, pārstrādāt otrreizējo papīru un citus ar šķiedrām bagātus materiālus.  Apguvām virsmas dekorēšanas veidus ar vairākām pigmentētā papīra masām un reljefiem. Daudz bija eksperimentu un atklājumu. Interesantas bija skolotāju improvizācijas šajā papīra tapšanas un dekorēšanas procesā, kuras varēs vērot semināra darbu izstādē Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” I stāva foajē izstāžu ciklā „Tikšanās”  novembrī.

Atsauksmes par semināru no skolotājiem:

  • Paldies par iedvesmu, noskaņu un jaunu prasmju ieguvi.
  • Liels paldies par jaukajām idejām un iedvesmu turpmākajiem darbiem.
  • Paldies par šīm divām dienām. Ļoti iedvesmojoši un interesanti. Labprāt piedalītos vēl šāda veida tēmas kursos, semināros.
  • Ļoti jauki un izcili kursi pie mākslinieces Ilzes!
  • Ļoti interesanti. Varētu apgūt papīra grāmatiņas izveidi.
  • Paldies! Fantastiska pasniedzēja, nodarbība. Gaidu turpinājumu!   

Informāciju sagatavoja: Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra vizuālās mākslas metodiķe V.Dzene