Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas jauktais koris “Frekvence” – uzvarētājs jauniešu jaukto koru kategorijā Budapeštas Starptautiskajā koru konkursā

Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas jauktais koris “Frekvence” veiksmīgi atgriezies no 17. Budapeštas Starptautiskā koru konkursa Ungārijā kā uzvarētājs jauniešu jaukto koru kategorijā.

Koris “Frekvence” sacentās G3 kategorijā (jauniešu jauktie kori). Ar 22,18 punktiem tas ieguva 2. pakāpes zelta diplomu, kā arī uzvarēja visus korus savā kategorijā. Lai gan Grand Prix balvu ieguva koris no Ungārijas, arī kļūt par kategorijas uzvarētāju ir liels sasniegums šāda līmeņa koru konkursā.

Kora diriģenti ir Kaspars Vēvers un Francis Upaciers. Kaspars ir absolvējis Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolu, Latvijas Mūzikas akadēmijā bakalaura grādu kora diriģēšanas specialitātē ieguvis pie diriģenta Sigvarda Kļavas, maģistrantūru beidzis pie Andra Veismaņa. Francis, plašāk pazīstams kā grupas “Pirmais kurss” ģitārists un dziedātājs, absolvējis Rīgas Doma kora skolu un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā studējis skaņu režiju.

Konkurss šogad norisinājās no 14. līdz 18. aprīlim. Tajā piedalījās vairāk nekā 30 kori no 15 dažādām pasaules valstīm.