Rīgas Teikas vidusskolas meiteņu kora nometne

Šī gada vasaras izskaņā, no 16. līdz 22. augustam, Rīgas Teikas vidusskolas meiteņu koris bija devies uz nedēļu ilgu kora nometni Vidzemes augstienē – Limbažos.

Nedēļas laikā tika iestudēta ne tikai koncertprogramma ar latviešu tautasdziesmām,  J.Lūsēna, Ē.Ešenvalda, R.Paula, U.Marhilēviča, E.Dārziņa u.c. latviešu komponistu dziesmām, ar kurām koris koncertēja Limbažu 3.vidusskolā, bet tika apgūtas jaunas prasmes – dažādu sitaminstrumentu, ģitāras, ukuleles, klavieru instrumentu spēle, kas pašu dziedātāju izpildījumā bagātināja kora skanējumu koncertā.

Kā atzīst kora diriģente E. Ungure: “Ne vien mūzika, bet arī māksla, sportiskas aktivitātes, nakts trasīte, popiela un “Dziesmu kari” – tas viss šajā nedēļā. Protams, jāpateicas par to izturīgajai pedagogu komandai -Ilzei Jurjānei, Dārtai Šimkēvičai, Ilvai Ungurei un Arvim Lapkovskim. Šie visi cilvēki ir savas jomas profesionāļi un spēja meiteņu nometnes laiku piepildīt ar jaunām idejām, iecerēm un prasmēm. Pēc šīs nedēļas es vēlreiz pārliecinājos – strādāt ar bērniem ir laime! Strādāt korī ir laime! Un ir jāpielāgojas apstākļiem, turpinot iet to ceļu, kas ir svarīgs. Mēs pārāk bieži domājam, par to, kādi būs mūsu sasniegumi, aizmirstot pašu galveno – bērnu. Bērnu, kurš ir veltījis savu brīvo laiku, lai nāktu dziedāt korī. Viņš ir atdevis savu plašo sirdi mūzikai, diriģentam un pārējiem koristiem. Un mums kā diriģentiem ir jādara viss, lai parādītu bērnam, ka viņa lēmums dziedāt korī ir bijis katras korī pavadītās minūtes vērts.

Paldies diriģentei Egijai Ungurei un nometnes radošajai komandai!

Lai visiem koru kolektīviem skanīgs jaunais mācību gads!