Rīgas Rīnūžu vidusskolas skolēni popularizē Latvijas mākslu Pleskavā

Rīgas Rīnūžu vidusskolas koris „Prima” skolotājas   Nataļjas Jekimovas vadībā un teātra pulciņš, kuru vada Natālija Naibauere  9., 10. oktobrī viesojās Pleskavā. Abi kolektīvi tika laipni uzņemti Pleskavas apgabala Nikolaja Rimska – Korsakova vārdā nosauktajā  mākslu koledžā. Teātra pulciņš pleskaviešiem rādīja divus iestudējumus – „Visām pelēm garšo siers”   un „Debesu zirgi”, kolektīva vadītāja sniedza arī meistarklases koledžas studentiem. Koledžas studenti īpaši ievēroja jauno aktieru labo sagatavotību.

Koris „Prima” sniedza koncertu un meistarklasi , kurā stāstīja par Latvijas kora dziedāšanas un Dziesmu svētku tradīcijām, dziedāja latviešu tautas dziesmu apdares un dziesmas no gaidāmo skolēnu dziesmu svētku repertuāra, kā arī piedalījās citās aktivitātēs. Koncertu apmeklējušie koru klašu skolotāji augstu novērtēja Nataļjas Jekimovas profesionālismu, notika arī kopīga diskusija pie apaļā galda par mūsdienu kora pedagoģijas metodēm. Koledžas direktores J.Studinovs vēstulē Rīnūžu vidusskolas direktorei pateicās par padarīto un izteica vēlmi sadarboties arī turpmāk. Savukārt N.Jekimovai pašai jauni iespaidi pēc vietējo pedagogu meistarklašu vērošanas ar koledžas solistiem, īpaši – balss augstāko reģistru attīstīšanai.

Brīvajā laikā rīdziniekiem bija iespēja iepazīt Pleskavas ievērojamākās vietas – Kremli, Sv. Trīsvienības katedrāli, Pleskavas vēstures un mākslas muzeju, Mākslu  koledžas mūzikas nodaļas muzeju un A.Puškina Akadēmisko drāmas teātri.

Koledžas audzēkņi viesiem bija noorganizējuši īpašu folkloras vakaru ar barankām un tēju, kurā bija iekļautas krievu častuškas, rotaļas, skaitāmpanti, dziesmas un spēles. Visi brauciena dalībnieki atgriezušies Rīgā, pilni iedvesmas un radošas gara.